Przełożono posiedzenie Senatu. Powód – jeden z senatorów zakażony koronawirusem

Posiedzenie Senatu, które było planowane na przyszły tydzień (4-7 sierpnia) zostało przełożone na 11-13 sierpnia. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego.

Zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia – oświadczył w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego – podała Polska Agencja Prasowa (PAP).

Nowy termin posiedzenia Senatu został zaproponowany przez marszałka Grodzkiego. „Decyzja w tej sprawie zapadła w niedzielę, w trybie obiegowym, w gronie członków Konwentu Seniorów” – czytamy.

Zobacz także:  Rzecznik GIS: Możliwy powrót do obostrzeń, lecz tylko regionalnie  

Grodzki podkreślił, że o przełożeniu obrad Senatu poinformował marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Posiedzenie Senatu będzie odbywało się w dniach 11-13 sierpnia. Posiedzenia senackich komisji także zostały przełożone na kolejny tydzień.

Senator Jan Filip Libicki poinformował w sobotę, że jest zakażony koronawirusem. „Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test” – napisał na Twitterze.

Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test.  @nowePSL    @PolskiSenat   — Jan Filip Libicki (@jflibicki)  August 1, 2020  

„Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu” – oświadczył w niedzielę dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo.

Podkreślił, że senatorowie poddadzą się wszystkim wymaganym procedurom.

  Jak pisaliśmy  , w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. W sobotę odnotowano najwyższy do tej pory dobowy wzrost zakażeń – o 658. Pierwszy rekord został pobity w czwartek – odnotowano wówczas 615 nowych przypadków zarażenia. W piątek liczba ta wyniosła 657.

W niedzielę resort zdrowia podał, że w ciągu doby potwierdzono 548 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także:    Osoby przyjeżdżające z Polski na Ukrainę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę  

pap / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*