„Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj”. Mocne słowa Gajosa w stronę Kaczyńskiego

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia – tak o Jarosławie Kaczyńskim powiedział Janusz Gajos na tegorocznym, online’owym festiwalu 26. Pol’and’Rock. Słowa znanego aktora z pewnością nie spodobają się ani prezesowi PiS, ani członkom jego partii.

Janusz Gajos jest kolejnym aktorem, który w niepochlebny sposób wyraża się o Jarosławie Kaczyńskim. Niedawno prezesa PiS skrytykował m.in. Maciej Stuhr. 

 Podzielony kraj 

Janusz Gajos udzielił wywiadu podczas nietypowej edycji Pol’and’Rock. Został zapytany m.in. o wyniki niedawnych wyborów prezydenckich. Odważył się na dość mocne porównanie.

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – powiedział Janusz Gajos.

Dodał, że wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje zmiany rządzących w Polsce. 

– Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – skwitował Janusz Gajos. 

 Idea, która dotrze do wszystkich 

Aktor dodał jednak, że nie traci nadziei. A dał mu ją kandydat KO Rafał Trzaskowski. Podziwia go za upór w czasie kampanii prezydenckiej.

– Trzaskowski uruchomił taką ideę, że będziemy docierać do wszystkich. Życzę mu jak najlepiej, naprawdę. Jednocześnie zdałem sobie sprawę, jaki to trud, ile trzeba dobrej woli, wspaniałej energii i samozaparcia, żeby dotrzeć do ludzi, którzy są na nie. Wytłumaczyć im i sobie, że – przeciwnie – jesteśmy na tak. Że nie chce się zrobić nic złego – podkreślił Janusz Gajos.

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia – mówi Gajos o prezesie PiS

– Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada – twierdzi aktor.

Janusz Gajos udzielił wywiadu podczas nietypowej edycji Pol’and’Rock.

Aktor zapytany o komentarz dotyczący wyników wyborów, nie szczędził przykrych słów o Jarosławie Kaczyńskim

Gajos twierdzi, że wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje zmiany rządzących w Polsce.

– Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – skwitował Janusz Gajos.

Aktor pochwalił natomiast Rafała Trzaskowskiego.

Wcześniej niepochlebnie o Kaczyńskim wypowiadał się min. Maciej Sturh

Gajos podziwia Trzaskowskiego min. za upór w czasie kampanii prezydenckiej

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*