Żenująca wpadka Kancelarii Sejmu. Zaprosili „Rużę” Thun

„Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do prawa, Polaków i Polski” – napisała na Twitterze Róża Thun. Pod postem opublikowała zdjęcie wysłanego przez Kancelarię Sejmu zaproszenia na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. W imieniu europosłanki zrobiono rażący błąd ortograficzny. Zamiast „Róża” napisano „Ruża”. Polityk zapowiedziała, że zaproszenia nie przyjmie.

„Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam. @AndrzejDuda @elzbietawitek @KancelariaSejmu” – czytamy we wpisie Róży Thun na Twitterze.

Europosłanka opublikowała zdjęcie wysłanego do niej przez Kancelarię Sejmu zaproszenia na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. 

W imieniu europosłanki zrobiono rażący błąd ortograficzny. Zamiast „Róża” napisano „Ruża”. Polityk zapowiedziała, że zaproszenia nie przyjmie.

Do sprawy odniósł się również na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

„Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć – ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi” – napisał. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*