9 dni do wyborów. Co robili kandydaci? Obietnica dot. edukacji i nowy sondaż

W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Trwa kampania wyborcza. Andrzej Duda zapowiedział, że składa prezydencki projekt zmiany Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców. Natomiast do Rafała Trzaskowskiego zaapelował dziś Lech Wałęsa. Pojawił się również nowy sondaż, który daje minimalną przewagę kandydatowi KO.

  Sztaby obu kandydatów czekają na rozwój zdarzeń, by wykonać kolejny ruch.   Doradcy Trzaskowskiego obawiają się, że debata organizowana przez TVP Jacka Kurskiego w Końskich może się dla prezydenta Warszawy okazać ryzykowna. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto. A czy z kolei Andrzej Duda odważy się na spotkanie poza TVP i niewygodne pytania? – Może się okazać, że prezydent jeszcze zmieni zdanie – mówi w rozmowie z TOK FM medioznawca prof. Maciej Mrozowski.

– Rodzice powinni mieć możliwość realizowania edukacji domowej w formie ustawowej. Taka edukacja odbywała się w ostatnim czasie właściwie we wszystkich polskich domach i sprawdziła się –  ocenił dziś prezydent Andrzej Duda.  

Rafał Trzaskowski zaledwie jednym punktem procentowym wygrywa z Andrzej Jak mówił, jest ona deklaracją jego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, właściwej gospodarki odpadami i zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną.e Dudą –  pokazuje sondaż Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24  . Kandydat KO w nowym sondażu zalicza większy wzrost niż Andrzej Duda. Nadal pozostaje jednak 7 proc. wyborców, którzy jeszcze nie wiedzą, na kogo zagłosują.

Lech Wałęsa obawia się, że druga tura wyborów prezydenckich może zostać zmanipulowana. Wyszedł dziś w mediach społecznościowych z konkretnym apelem do Rafała Trzaskowskiego.  Jest odpowiedź sztabowców kandydata PO.  

To sprawa rodzinna, nieprzyzwoite jest używanie jej do kampanii politycznej –  podkreślił, pytany o sprawę ułaskawienia w Polsat News, prezydent Andrzej Duda.  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!