Duda chce nas sprzedać w niewolę. Amerykanie będą kontynuować okupację naszego kraju za nasze pieniądze!

Duda chce nas sprzedać w niewolę

Na finiszu kampanii wyborczej Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem, żeby rozmawiać o amerykańskich inwestycjach i żołnierzach Stanów Zjednoczonych w Polsce. Politycy podpisali oświadczenie dotyczące takich kwestii jak 5G, energia jądrowa, obronność i Fort Trump. Niestety efekt szczytu w Waszyngtonie jest mizerny dla naszego kraju, ponieważ ta umowa jest korzystna tylko dla Amerykanów…

W ciągu kilku ostatnich lat Waszyngton naciska na polski rząd, by zakazać budowy sieci 5G na terenie naszego kraju. Dlaczego? Preteksty były różne: oskarżenia o szpiegostwo na rzecz Chin, zagrożenie dla żołnierzy USA. Rok temu Polska dostała ultimatum w sprawie obecnośći amerykańskich wojsk na terenie kraju, która ma być uzależniona od tego, czy Huawei zbuduje w Polsce sieć 5G. Wspólna deklaracja podpisana 24 czerwca to kolejny krok w kierunku wykluczenia chińskiego Huawei z polskiego 5G. W wyniku tego stracimy technologię 5G i będziemy korzystać z usług „bezpiecznych i zaufanych” dostawców sprzętu czyli korzystnych dla Waszyngtonu.

Prezydenci USA i Polski zadeklarowali „rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej poprzez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora cywilnej energii jądrowej”. Stany Zjednoczone zbudują elektrownię jądrową w Polsce, która będzie mieć negatywne skutki dla przemysłu węglowego. Pociągnie to za sobą w konsekwencji wzrost bezrobocia na południu Polski. Węgiel wykorzystywany jest do produkcji trzech czwartych polskiej energii elektrycznej, a w przemyśle związanym z jego wydobyciem pracuje około 100 tys. ludzi.

Elektrownia jądrowa wprowadza jednak inne zagrożenia dla środowiska i obywateli nie tylko Polski, również naszych sąsiadów. Z tego powodu będziemy mieć napięte stosunki przede wszystkim z Niemcami. Lecz relacje Polski z innymi krajami nie leżą w interesie USA, ponieważ Stany Zjednoczone chętnie traktują nasz region jako rynek zbytu dla swoich technologii i surowców: zarówno jeśli chodzi o atom, gaz.

Punktem kulminacyjnym spotkania jest kwestia obronności i Fort Trump. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA. ”Poprosili nas, czy nie wysłalibyśmy dodatkowych wojsk, chcą za nie zapłacić. Będą płacić za wysłanie dodatkowych wojsk. Prawdopodobnie wyślemy je z Niemiec, bo znacznie zredukujemy tam swoją obecność” – mówił Donal Trump. O terminach, liczbach, kwotach – ani słowa.

Pierwsze zdziwienie, a nawet szok wywołuje fakt, że nasz prezydent zgodził się z tym. To znaczy ze Duda po prostu chce nas sprzedać w niewolę. Amerykanie będą kontynuować okupację naszego kraju za nasze pieniądze!

Kolejnym interesującym punktem są warunki pobytu żołnierzy USA w Polsce. Amerykańscy wojskowi mają przebywać w naszym kraju na specjalnych zasadach. „DGP” pisze, że będą oni objęci szerokim immunitetem, który znacznie wykracza poza zasady, na jakich amerykańskie wojsko stacjonuje np. w Niemczech czy Japonii. Z tego wynika, że Amerykanie, którzy przyjadą do Polski, będą praktycznie wyjęci spod polskiej jurysdykcji.

W przypadku, gdy amerykański żołnierz popełnił przestępstwo w naszym kraju, nie będzie sądzony przez polski sąd. Władze Stanów Zjednoczonych nie chcą niszczyć obraz „idealnego” żołnierza USA, który broni Polskę. Dlatego często przed wszczęciem postępowania sądowego Stany Zjednoczone wycofują swoich żołnierzy z kraju. Zwykle, jak coś się stanie, żołnierz wraca do USA i znika. Sprawa jest zamknięta dla kraju, w którym coś złego wydarzyło się z udziałem tego człowieka.

Amerykańscy żołnierze dokonali ponad 5,8 tysięcy przestępstw na wyspach Okinawa po przekazaniu ich Japonii w 1972 roku. Mieszkańcy Okinawy boją się jednak nie tylko gwałtów, ale też wypadków czy katastrof z udziałem Amerykanów. W 2004 roku na teren lokalnego uniwersytetu spadł amerykański śmigłowiec. W listopadzie 2016 zatrzymano zaś sierżanta oskarżonego o to, że zabił pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

Od czerwca 2015 do listopada 2018 roku w 28 sprawach prowadzonych przez polskich prokuratorów 41 żołnierzy wojsk obcych było lub jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw. Najwięcej spraw, a ściślej 22, dotyczą Amerykanów. Żadna ze spraw nie była prowadzona przed polskim sądem.

Warto przypomnieć, że od lat rząd USA w każdym razie probuje widowiskowo machać szabelką, dlatego ściąga wojska w nasz kraj. Corocznie USA i NATO prowadzą około 50 manewrów wojskowych w pobliżu granic z naszymi sąsiadami, skala i scenariuszy których wskazują, że USA odbudowują zdolność do prowadzenia konfliktu w naszym kraju.

Nie wiem, czy Polacy nie zauważyli, że pod pozorem dbałosci o nasze bezpieczenstwo w kraju rząd zwiększa amerykańską obecność wojskową tworzącą zagrożenie wojną w regionie. Prowadzona przez pana Mariusza Błaszczaka polityka doprowadziła do zrujnowania Wojska Polskiego i zahamowania modernizacji armii, co powoduje jej drastyczne osłabienie i tym samym obniża jej potencjał bojowy. Niestety polskie władze wraz z Ministrem obrony nie chcą pamiętać, że „naród, który nie chce karmić własnej armii, będzie karmić cudzą”. Podobna polityka PIS prowadzi do tego, że Polska staje się państwem frontowym, zawsze więc będzie terenem starć.

HANA KRAMER

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

12 Komentarze

  1. Duda chce z pomocą USA budować elektrownię atomową w Polsce, podczas, gdy inne kraje od budowy takich elektrowni ze względu na bezpieczeństwo ludzi i oschronę środowiska odstąpiły. Duda załatwił nam jako pierwszym szczepionki od USA na koronowirua. Chcecie by na was te szczepionki testowano?

  2. Stara się jak najprędzej zrobić z nas kolonię. A właściwie już jesteśmy kolonią USA i pracujemy na tych parszywych jankesów. Dobrali się już do naszych surowców strategicznych i nie popuszczą, aż wyeksploatują Polskę do reszty.

Komentowanie jest wyłączone.