Nowy sondaż prezydencki. Trzaskowski wygrałby z Dudą

Kolejny sondaż przynosi fatalne wiadomości dla urzędującego prezydenta. Wprawdzie Andrzej Duda w pierwszej turze uzyskałby 40 proc. głosów wobec 27 proc. dla Rafała Trzaskowskiego, ale przegrywa z kandydatem KO w drugiej turze – wynika z sondażu przeprowadzonego dla oko.press. Różnica to 4 punkty procentowe.

Według wyników sondażu Rafał Trzaskowski w drugiej turze uzyska 47 proc. głosów, a Andrzej Duda – 43 proc. W porównaniu do badania sprzed tygodnia, Duda stracił 4 proc. głosów „zdecydowanie na Dudę”, a zyskał 1 proc. głosów „raczej na Dudę”.

Jeśli zaś chodzi o pierwszą turę, w porównaniu do poprzedniego sondażu Trzaskowski stracił 3 proc. poparcia (27 proc.), a Biedroń zyskał 2 proc. (4 proc.).

Andrzej Duda (40 proc.), Szymon Hołownia (10 proc.) i Krzysztof Bosak (7 proc.) w pierwszej turze mają tyle, ile wskazały wyniki w poprzednim sondażu OKO.press. Władysław Kosiniak-Kamysz w I turze, według portalu, ma 7 proc. poparcia.

Sondaż telefoniczny CATI Ipsos dla oko.press został przeprowadzony na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków 1017 osób w dniach 22-23 czerwca.

 Sondaż IBRiS dla Polityki: Trzaskowski wygrywa o włos 

To już trzeci sondaż z ostatnich dni, w którym w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 wygrywa kandydat opozycji. Wedle opublikowanego w środę sondażu IBRiS dla tygodnika „Polityka” (przeprowadzono je w dniach 19-20 czerwca), w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a starający się o reelekcję Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia; niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Gdyby I tura wyborów odbyła się teraz, 43,1 proc. wybrałoby Andrzeja Dudę, Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 27,4 proc., a Szymon Hołownia – na 10,1 proc.

Tuż za nimi uplasowali się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (7,5 proc.), kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (6,2 proc.) i Lewicy – Robert Biedroń (4,5 proc.) Z kolei 1,2 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Jak wynikało z badania IBRiS, zwycięzcą drugiej tury okazałby się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia; niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale różnica jest minimalna – to z kolei wyniki sondażu United Survey, czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. 

FAKT.PL

Więcej postów

Komentowanie jest wyłączone.