Sondażowe kłopoty Andrzeja Dudy. Rywale coraz bliżej

Andrzej Duda traci w sondażach. W sondażu SWPS obecny prezydent może liczyć na nieco ponad 30 proc. głosów w I turze. Za jego plecami trwa rywalizacja o wejście do II tury między Rafałem Trzaskowskim a Szymonem Hołownią. Natomiast w sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda wygrywa w II turze z obecnym prezydentem Warszawy, jednak różnica ich dzieląca wynosi 2,6 pkt proc.

„Gazeta Wyborcza” informuje dziś o wynikach badania SWPS, które zostało przeprowadzone w dniach 28-29 maja. Andrzej Duda w sondażu tym może liczyć na 32 proc. głosów. Jest to spadek o 3 pkt. proc. względem poprzedniego badania, które przeprowadzono 19-20 maja.

Na drugim miejscu znajduje się Rafał Trzaskowski z wynikiem 25 proc. Prezydent Warszawy zaliczył wzrost o 4 pkt proc. Tuż za nim znajduje się jednak Szymon Hołownia, którego popiera 22 proc. badanych. Również i on odnotował wzrost, o 3 pkt proc.

Pozostali kandydaci nie przekraczają granicy 10 proc. Krzysztofa Bosaka popiera 9 proc., Roberta Biedronia 6 proc., Władysława Kosiniaka-Kamysza 5 proc.

Z badania SWPS wynika, że Andrzej Duda przegrałby w II turze zarówno z Rafałem Trzaskowskim (43 do 57 proc.) oraz Szymonem Hołownią (39 do 61 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 28-29 maja próbą losową na grupie reprezentatywnej 713 dorosłych Polaków.

Sondaż opublikowała dziś Wirtualna Polska, który przeprowadził IBRiS. Zbadano w niej szansę kandydatów, gdyby w II turze zmierzył się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Obecny prezydent w sondażu zebrał 49 proc. głosów. Jego rywal, prezydent Warszawy otrzymał poparcie na poziomie 46,4 proc. Kluczowe jednak byłyby głosy osób niezdecydowanych. Odpowiedzi „trudno powiedzieć” udzieliło bowiem 4,6 proc. badanych.

Sondaż IBRiS dla WP został przeprowadzony 29 maja na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95.

Źródło:  Gazeta Wyborcza  ,  Wirtualna Polska  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*