Skandal! Onet opublikował grafikę, na której obozy zagłady widnieją na aktualnej mapie Polski

Polskojęzyczny portal Onet opublikował grafikę, na której niemieckie obozy koncentracyjne znajdują się na aktualnej mapie Polski. W czasie II wojny światowej mapa Europy i granice państw wyglądały inaczej. Obozy znajdowały się w państwie niemieckim, a nie polskim.

Portal Onet, który należy do Ringier Axel Springer, w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej opublikował grafikę z niemieckimi obozami koncentracyjnymi i zagłady na aktualnej mapie Polski.

Grafika może mylić osoby słabo znające historię. Polski podczas istnienia obozów nie było na mapie, a i przed wojną granice Rzeczypospolitej wyglądały inaczej.

Przedstawienie mapy w ten sposób może sugerować, że to Polacy gospodarzyli w obozach. Jest to wierutne, obrzydliwe kłamstwo, z którym Polska zmaga się od lat.

Trudno uwierzyć, że portal właśnie z tego środowiska ideowego się „po prostu się pomylił”. Co prawda ignorancja historyczna wśród pracowników Onetu nie byłaby żadnym wielkim zaskoczeniem, jednak przy okazji takich dat podobne teksty i ich ilustracje powinny być lepiej sprawdzane.

ONET

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.