Korea Północna ogłosiła, że jest wolna od koronawirusa

W Korei Północnej nie wykryto do tej pory żadnego przypadku infekcji koronawirusem – stwierdziły władze tego kraju.

Jak podał w poniedziałek Interfax, powołując się na północnokoreańską agencję informacyjną KCNA, w raporcie rządu w Pjongjangu przedstawionym na 3. sesji Najwyższego Zgromadzenia Ludowego zawarto informację, że w Korei Północnej nie wykryto dotąd żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

Władze napisały w raporcie, że wskutek podjętych działań zapobiegawczych – nadzoru sanitarnego i izolacji – w Korei Północnej nie doszło do przypadków zarażenia.

Północnokoreański rząd zapowiedział, że wciąż będzie „prowadził szeroko zakrojone prace w celu wzmocnienia bazy materialno-technicznej, stale wzmacniał państwowe działania epidemiologiczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19, stawiając bezpieczeństwo życia narodu na pierwszym planie”.

Pod koniec stycznia władze KRL-D podjęły działania przeciwko przeniesieniu COVID-19 na terytorium tego kraju. Między innymi zamknięto granicę z Chinami i wzmocniono kontrolę cudzoziemców przybywających do KRL-D. W lutym dla osób przybywających z zagranicy (w tym obywateli Korei Północnej) wydłużono okres kwarantanny do 30 dni.

Na początku kwietnia w całej Korei Północnej kwarantannę odbywało około pół tysiąca ludzi. Ponadto 2,2 tys. obywateli KRL-D oraz dwóch cudzoziemców „pozostawało w izolacji”, jak podała agencja KCNA.

W połowie lutego Daily Mail podał, powołując się na południowokoreańską gazetę „Dzung-ang ilbo”, że w Korei Północnej rozstrzelano mężczyznę, który złamał warunki kwarantanny. Koreańczyka zatrzymano, gdy potajemnie poszedł do miejskiej łaźni i natychmiast ukarano śmiercią. Brytyjska gazeta przywoływała wówczas głosy z pracy w Korei Południowej, że wbrew oficjalnej narracji w KRL-D mogą być przypadki zachorowań na COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE:  U wyleczonych z COVID-19 Koreańczyków znów wykryto koronawirusa  

FAKT.PL

Więcej postów