Wybory prezydenckie. Lech Wałęsa ostrzega Polaków. „Rodacy proszę was”

Wybory prezydenckie

Znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych Lech Wałęsa po raz kolejny skomentował nadchodzące wybory prezydenckie. Były lider „Solidarności” tym razem znów zaapelował do Polaków, aby nie oddawali oni swojego głosu na Andrzeja Dudę.

Laureat pokojowej nagrody Nobla opublikował nowy wpis na Facebooku. W udostępnionym poście Lech Wałęsa stwierdził, że niegłosowanie na Andrzeja Dudę w nadchodzących wyborach prezydenckich to „patriotyczny obowiązek”.

„Rodacy proszę Was, posłuchajcie mnie jeszcze raz, nie wolno dopuścić by prezydent Duda w wyborach dostał się do drugiej tury. To jest patriotyczny obowiązek wobec ojczyzny” – napisał na Facebooku Lech Wałęsa.

Wałęsa w sprawie Andrzeja Dudy zaapelował nie pierwszy raz. Na początku marca działacz opozycyjny w okresie PRL próbował przeprowadzić w sieci zbiórkę podpisów pod specjalną petycją. Były prezydent prosił wówczas swoich fanów o dane osobowe tj. imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz kontakt mailowy.

„Ja Lech Wałęsa oświadczam, że uczynię w zgodzie z prawem wszystko, aby A. Duda nie został wybrany na drugą kadencje Prezydentem, kto uczyni wraz ze mną podobnie proszę o wpis. Prawdziwe Imię i Nazwisko Miejsce zamieszkania Możliwy kontakt internetowy” – pisał w uzasadnieniu Lech Wałęsa.

Zbierał tym samym podpisy osób, które tak jak on, nie chcą, aby pełniący obecnie funkcję prezydenta Andrzej Duda zwyciężył w kolejnych wyborach na urząd głowy państwa.

Zbiórka Wałęsy została jednak po kilku godzinach usunięta z serwisu, ponieważ władze Facebooka uznały, że łamała zasady dotyczące ochrony danych osobowych. Były przywódca „Solidarności” stworzył kolejną listę, jednak i ją usunięto.

„Co Wy na to? Kolejny raz zniszczono naszą inicjatywę. Kolejne tysiące wpisów. Jakie standardy? To jest cenzura” – grzmiał wówczas Lech Wałęsa, zarzucając władzom Facebooka ograniczanie wolności słowa.

WIADOMOSCI.WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*