Dziennikarze zapytali, dlaczego Agata Duda milczy. Odpowiedzi, jaką uzyskali, nikt nie był w stanie przewidzieć

Agata Duda milczy

Agata Duda mimo trwania kampanii wyborczej kompletnie się nie wypowiada. Kiedy inne pierwsze damy chętnie udzielały odpowiedzi mediom, żona Andrzeja Dudy unika ich jak ognia.

Agata Duda pojawia się tylko na oficjalnych uroczystościach, podczas których nie ma możliwości odpowiadania na pytania dziennikarzy. W związku z tym sporo osób zaczyna zastanawiać się, z czego wynika niechęć pierwszej damy do publicznej wypowiedzi.

Agata Duda milczy i unika mediów

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili dowiedzieć się przyczyn milczenia Agaty Dudy u źródła. Udano się do Kancelarii Prezydenta z prośbą o udzielenie komentarza przez pierwszą damę. W odpowiedzi dostali jedynie listę spotkań, na których będzie można pierwszą damę złapać.

W związku zastałą sytuacją reporterzy uruchomili swój kontakt w partii rządzącej. Okazało się, że doszło do buntu w pałacu prezydenckim, Agata Duda nie ma zamiaru zmuszać się do wypowiedzi na temat polityki.

– Były pierwsze podejścia, podrzucanie próbnych pytań, ale gdy okazało się, że pierwsza dama odpowiada zbyt szczerze, a co za tym idzie, nie do końca po linii politycznej, próbowaliśmy delikatnie korygować jej opinie. Wtedy ostro się postawiła i zapowiedziała w pałacu, że nie będzie udzielała żadnych wywiadów – mówił informator Wirtualnej Polski.

Agata Duda nie ma zamiaru zmieniać swojego zdania

Pierwsza dama miała podjąć ostateczną decyzję i nie ma zamiaru jej zamieniać, nawet pod naciskiem bliskich. Według informacji portalu Agata Duda ma bardzo twardy charakter i nie znosi, gdy się ją do czegoś zmusza. W takich sytuacjach potrafi się postawić.

Również osoby związane z prezydencką parę próbowały wpłynąć na Agatę Dudę. Sugerowano, aby przyszła na spotkanie z rządowymi mediami, które wcześniej ustaliłby z nią prawdopodobne pytania. Mimo takiej propozycji pierwsza dama dalej twardo stoi na swoim.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*