Andrzej Duda zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich

Testy na koronawirusa są wykonywane w sytuacjach uzasadnionych. Mówiłem ministrowi zdrowia, by rozważono czy nie powinno być tak, że lekarze i personel medyczny, którzy mogą się zetknąć z osobami chorymi, mają pełny dostęp do testów w każdej chwili. Minister powiedział, że będą to rozważać – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany w Polsat News o apel na Twitterze kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o uruchomienie programu powszechnego dostępu do testów na koronawirus. Podkreślała, że Polacy powinni mieć pewność, że nie są zarażeni i stanowią zagrożenia dla innych.

– Nie słyszałem o żadnym rządzie na świecie, który zapewniłby test każdemu obywatelowi w swoim państwie, to po pierwsze. Po drugie nasz rząd działa zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez WHO i te standardy są zachowane, to są standardy podobne, jak w innych krajach – powiedział Andrzej Duda.

Pytany o liczne nieprawdziwe doniesienia, które pojawiają się w przestrzeni publicznej, odparł, że władze starają się prostować takie doniesienia. Prezydent podkreślał, że obecnie trzeba zachować jak najdalej idąca ostrożność, w tym ograniczyć bezpośrednie kontakty.

 Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? 

Dopytywany o to, czy wybory mogą zostać przeniesione, odpowiedział, że nie ma w tej chwili wniosku rządu o wprowadzenie stanu wyjątkowego. – Na razie nie ma mowy o zmienianiu terminu wyborów. Nie ma wniosku, by wprowadzić stan wyjątkowy. Konieczny jest w tej sprawie wniosek złożony przez rząd do prezydenta. Mogę dziś śmiało powiedzieć, że na pewno w najbliższym czasie czegoś takiego nie będzie – podkreślił. – Sytuacja jest dynamiczna i nie mogę powiedzieć, że tego nie będzie w ogóle – dodał prezydent.

 Prezydent nie wybiera się do Rosji  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*