Ukraina. Wylali alkohol. Największa akcja w historii

14 ton alkoholu zostało zniszczonych w miejscowości Winniki pod Lwowem. Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości zorganizowało największą w historii tego kraju publiczną utylizację skonfiskowanego alkoholu. Wartość wylanych napojów oszacowano na ok. 650 tys. zł.

Tony alkoholu zostały publicznie zniszczone. Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości zorganizowało utylizację skonfiskowanej podrobionej wódki. Jak podkreślają władze, to największe takie wydarzenie w historii Ukrainy.

Wylali 14 ton alkoholu. Osuszono ponad 37 tys. butelek

Na tę okazję zużyto magazyn skonfiskowanego przez ukraińskie służby alkoholu. Cały zapas stanowiły podróbki wódki, produkty kilkunastu nieistniejących marek. Wszystkie zostały nielegalnie wyprodukowane na terenie Ukrainy, ich wartość oszacowano na 4 mln hrywien, w przeliczeniu ok. 650 tys. zł.

Tak jak obiecaliśmy, zniszczymy nielegalne alkohole. Wszystkie nasze działania zostaną udokumentowane i nagrane, żeby nie było żadnych wątpliwości co do losu skonfiskowanych produktów – podkreślał w trakcie przemówienia Denys Maluśka, minister sprawiedliwości.

Wcześniej konfiskowane alkohole czasami trafiały na rynek. Z powodu niejasnych przepisów zdarzało się, że nielegalne produkty ostatecznie trafiały jednak na sklepowe półki. Teraz zgodnie z nowymi przepisami zniszczono cały skonfiskowany alkohol.

Zniszczenie alkoholu nadzorowała specjalna komisja. Wydarzenie zapowiedziano na Facebooku, tam też pokazano relację z utylizacji. Ukraińscy internauci nie byli jednak zachwyceni akcją. Niektórzy pytali zgryźliwie, czy minister ma za mało pracy, skoro znajduje czas na publiczne niszczenie alkoholu.

DAGMARA SMYKLA

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Jestem wstrząśnięty. Naszych ukraińskich przyjaciół pozbawiono sensu życia. A tak chcieli dobrze przygotować się do walki z koronawirusem. Otwórzmy dla nich szeroko nasze sklepy.

Komentowanie jest wyłączone.