Kwaśniewski o Dudzie: Nie było prezydenta tak bardzo uwikłanego w politykę partyjną

Szansa na pokonanie Andrzeja Dudy jest większa niż rok temu. Tylko trzeba ją wykorzystać, bo to nie jest łatwa szansa – powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Zdradził, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich będzie głosował na kandydata Lewicy Roberta Biedronia. – To ciekawy polityk, interesujący człowiek – stwierdził.

Kwaśniewski oceniając kadencję aktualnej głowy państwa, ocenił, że prezydentura Andrzeja Dudy była przede wszystkim niesamodzielna. – Nie ma żadnej wątpliwości, że w naszej historii nie było prezydenta tak bardzo uwikłanego w politykę partyjną i tak bardzo zależnego od prezesa jednej partii – ocenił. Dodał, że szansa na pokonanie Andrzeja Dudy jest większa niż rok temu. – Tylko trzeba ją wykorzystać, bo to nie jest łatwa szansa – zaznaczył.

Potwierdził, że w pierwszej turze wyborów będzie głosował na kandydata Lewicy Roberta Biedronia. – Jego zadaniem jest skonsolidowanie elektoratu lewicy, budowanie swojej pozycji. Niech jeździ, niech się spotyka, przekonuje, przedstawia swoje racje – powiedział Kwaśniewski.

– To ciekawy polityk, interesujący człowiek. Ma program świeckiego państwa, pełnej ochrony praw obywatelskich, także mniejszości – wymieniał. – To jest bardzo progresywny program, którego dziś w Polsce nie ma, ale może budować, szczególnie wobec młodego pokolenia dobre podstawy na przyszłość – powiedział były prezydent.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*