Poseł-rolnik z PiS zadał szyku w Jachrance. Przyćmił samego prezesa! ZDJĘCIA

Na poniedziałkowym nadzwyczajnym posiedzeniu partii Jarosława Kaczyńskiego pojawili się najważniejsi politycy PiS. Do podwarszawskiej Jachranki przyjechali: premier, prezydent, ministrowie, europosłowie i parlamentarzyści. Jednak uwagę przykuwał jeden z drugoplanowych uczestników, poseł Jan Duda. Rolnik-sadownik z Nowego Sącza zadał szyku, wychodząc z budynku niczym aktor filmowy. Zresztą zobaczcie sami!

W wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział, prócz szefa partii, m.in. prezydenta Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także liderzy Porozumienia – wicepremier Jarosław Gowin i Solidarnej Polski – minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Politycy omawiali szczegóły kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Trzeba jednak przyznać, że wśród uczestników niekwestionowaną “gwiazdą” wieczoru był poseł z Nowego Sącza. Powód?  Parlamentarzysta, w czarnym płaszczu, kapeluszu, z papierosem w ustach i teczką pod pachą wyszedł z hotelu niczym prawdziwy aktor filmowy! Pytany przez Fakt24 o to, czym się kieruje, dobierając garderobę, wyznał: – Jestem konserwatystą, więc na oficjalnych spotkania staram się wyglądać elegancko. Na sportowo też się oczywiście ubieram. Zależy od okoliczności. 

Kim jest Jan Duda? Jak pisze o sobie na stronie internetowej, jest przedsiębiorcą, rolnikiem-sadownikiem i “pochodzi z rodu Dudów, od pokoleń wrosłego w Sądecczyznę”. W latach 70. związany jest z ruchem patriotycznym i niepodległościowym. W latach 90. został radnym powiatu nowosądeckiego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, był też przewodniczącym w Radzie Powiatu.

Duda był też członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach i współzałożycielem Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego, które prowadzi przedszkole, szkołę podstawową, podstawową szkołę muzyczną, liceum ogólnokształcące i liceum plastyczne.

Zobacz także:

Wyglądał jak prawdziwy aktor filmowy

– Podczas spotkań oficjalnych stawiam na elegancję – ujawnił Faktowi

Parlamentarzysta lubi kapelusze

W tym prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

FAKT.PL