Emerycie, WAŻNY list w twojej skrzynce! ZUS wysyła pisma o NOWYCH emeryturach

o NOWYCH emeryturach

Emerytury i renty już wkrótce ulegną zmianom. Dokładniej dojdzie do waloryzacji emerytur i rent 2020, a tym samym podniesienia świadczeń dla większości emerytów i rencistów. Lada dzień na ich konta powinna zacząć wpływać inna suma z tytułu świadczenia emerytalnego bądź rentowego, a także wypłacona zostanie trzynastka, czyli dodatek z programu Emerytura plus. Ile pieniędzy dostaną emeryci i renciści? Ta informacja właśnie pojawi się w wysyłanych przez ZUS listach.

Waloryzacja rent i emerytur 2020 jest już potwierdzona i lada dzień emeryci i renciści w Polsce otrzymają nowe, wyższe świadczenia emerytalne i rentowe. Od 1 marca 2020 wypłaty zostaną zwiększone do minimum 1200 złotych brutto, a dla pozostałych emerytów i rencistów albo o 70 złotych, albo, po przekroczeniu pewnej kwoty, o 3,56 proc. Tabela waloryzacyjna emerytur i rent znajduje się TUTAJ.

ZUS jednak, jak co roku, postanowił swoim świadczeniobiorcom przypomnieć, na jaką kwotę z tytułu renty czy emerytury mogą liczyć. Nie każdy bowiem rencista czy emeryt ma prawo do tzw. minimalnej krajowej emerytury. Dodatkowo w tym roku, podobnie jak 2019, wypłacone mają zostać trzynastki, czyli świadczenia z programu Emerytura plus. Dlatego właśnie ZUS wysyła listy, w których informuje, ile od 1 marca 2020 roku wyniesie emerytura czy renta danego świadczeniobiorcy oraz czy otrzyma i w jakiej wysokości trzynastkę.

Warto przypomnieć, że trzynastki, czyli świadczenie z programu Emerytura plus, będzie przysługiwało osobom, którym prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2020 roku.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*