Ujawnił, jak Rydzyk wyrolował wszystkich Polaków. Przechodzi ludzkie pojęcie

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk znalazł niezwykle intratny sposób na milionowy biznes. Jak się jednak okazało, finansowana w dużej części z budżetu państwa inwestycja nie spełnia podstawowych warunków funkcjonowania. Dodatkowo uzyskała jednak środki z Unii Europejskiej.

Tadeusz Rydzyk znany jest powszechnie nie tylko z kontrowersyjnych opinii, ale także niesamowitego zmysłu biznesowego. Świadczy o nim między innymi historia głośnej, toruńskiej geotermii. Głównym problemem inwestycji okazał się fakt, że po wykonaniu odwiertów zauważono, że woda ma jedynie 64°C (po wydobyciu – 61°C). Jest to o prawie 70°C za mało, aby móc używać jej powszechnie w miejskiej sieci. Całą sprawę przedstawił na nagraniu Michał Stasiński.

Rydzyk i na to znalazł jednak sposób. Wodę będzie bowiem podgrzewała skrajnie nieekologiczna (przy teoretycznie ekologicznej inwestycji) ciepłownia gazowa. Jak podają media, będzie emitowała tyle CO2, co 45 tys. samochodów. Na ten interes obrotny zakonnik miał otrzymać także dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Co okazuje się najbardziej kontrowersyjne w tej dość absurdalnej sprawie? Przede wszystkim źródła dopływu pieniędzy, które zainwestowano w geotermię. Na same odwierty Rydzykowi przyznano ze środków budżetu państwa 27 mln zł, później dodano do tego 19,5 mln zł na wspomnianą ciepłownię.

Następnie do Torunia spłynęło także ponad 12 mln zł. Te pieniądze miały zostać przeznaczone na położenie rur. Poza tym na samej geotermii Rydzyk zacznie zarabiać także dzięki wpłatom mieszkańców Torunia, którzy rocznie będą w sumie przekazywać mu łącznie nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Filmik, który szybko zdobył rozgłos

Historia ta została opisana na krótkim nagraniu, udostępnionym w sieci przez posła na Sejm VIII kadencji, Michała Stasińskiego. Polityk wypunktował najbardziej absurdalne aspekty inwestycji, a jego filmik szybko stał się hitem mediów społecznościowych. Możecie go zobaczyć poniżej:

UWAGA. Rozsyłamy wszędzie gdzie to jest możliwe.

Geplaatst door Daniel Daniel op Dinsdag 4 februari 2020

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*