Prezes PiS Jarosław Kaczyński laureatem Nagrody Człowiek Roku „Gazety Polskiej”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został w niedzielę laureatem Nagrody Człowiek Roku „Gazety Polskiej”, śp. Kornel Morawiecki i ocalały z Holocaustu Edward Mosberg – Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego, a abp Markowi Jędraszewskiemu został przyznany tytuł Człowieka Roku Klubów „GP”.

W niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Człowieka Roku „Gazety Polskiej”. W jej trakcie przyznane zostały nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku „Gazety Polskiej”, nagroda Klubów „Gazety Polskiej” oraz nagroda miesięcznika „Nowe Państwo”, czyli nagroda im. Św. Grzegorza I Wielkiego.

Prezes PiS, odbierając nagrodę Człowieka Roku „Gazety Polskiej” podkreślił, że znalezienie się wśród wyróżnionych wraz z abp. Markiem Jędraszewskim i śp. Kornelem Morawieckim jest dla niego szczególnym zaszczytem.

Prezes PiS przyznał, że zadał sobie pytanie, za co otrzymuje w tym roku wyróżnienie. „Pomyślałem, a właściwie inni mi podpowiedzieli, że pewnie za to, że dwukrotnie formacja polityczna, na której czele stoję, wygrała wybory” – zaznaczył.

„Sądzę, że to była przyczyna, ale wydaje mi się też, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym – choć wszyscy o tym wiemy – że przed nami jeszcze jedne (wybory-PAP). Te decydujące. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest właśnie chwila i miejsce stosowne, żeby o tym mówić, ale jeśli jest niestosowne, to ja będę niestosowny” – powiedział.

Według prezesa PiS „bitwa jeszcze trwa”. „Ta bitwa trwa i musimy ją wygrać. Musimy ją wygrać. Mamy ku temu siły. Pokazaliśmy to w zeszłym roku i mam nadzieję, że pokażemy także w tym” – podkreślił.

Kaczyński nawiązując do rozpoczętej kampanii prezydenckiej zaznaczył, że „mamy siły”, by zwyciężać, co było widoczne w minionym roku podczas wyborów parlamentarnych i do PE. Podkreślił jednocześnie, że są różne elementy tej siły. „Wasz ruch, szanowni państwo, jest także bardzo ważnym tej siły elementem” – powiedział zwracając się do uczestników gali.

„Ale jeśli na coś patrzę ze szczególnym optymizmem, ze szczególną nadzieją, to jest to, że mamy wielu ludzi wybitnie zdolnych, zdeterminowanych, ludzi młodych (…) to jest nasza nadzieja” – oświadczył Kaczyński.

„To jest nasza pewność, że prędzej czy później ta walka o Polskę i walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona” – dodał.

Na te słowa uczestnicy gali wznosili okrzyki: „Zwyciężymy!”. „Tak proszę państwa, zwyciężymy. Mamy siły dziś i mamy na przyszłość, bo to będzie długo trwało, ale z całą pewnością zwyciężymy i to będzie zwycięstwo nie tylko w skali naszego narodu, w skali naszego państwa. To będzie zwycięstwo w skali Europy, a nawet szerzej – w skali całego świata, bo dobro w końcu musi pokonać zło. Jestem głęboko przekonany, że pokona” – powiedział szef PiS.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*