Poznań: Pościg za pijanym kierowcą. Ranny policjant

Jeden policjant został ranny, a policyjny radiowóz został uszkodzony w trakcie sobotniego pościgu za pijanym kierowcą w Poznaniu. Funkcjonariusze zepchnęli z drogi swoim autem uciekającego przed nimi opla corsę. Kierowca samochodu zaatakował policjantów.

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazała, że kilka minut po godz. 8 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego usiłowali przeprowadzić kontrolę kierującego samochodem opel corsa. „Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna się nie zatrzymywał, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg” – powiedziała.

„Ostatecznie został on zatrzymany na ul. Roosevelta na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich. (…) Policjanci użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego, żeby tego mężczyznę zatrzymać. Okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami” – zaznaczyła.

Dodała, że 29-latek w chwili zatrzymania był bardzo agresywny. „Zaatakował policjantów. Jeden z funkcjonariuszy doznał obrażeń, mamy nadzieję, że niezagrażających życiu i zdrowiu, ale jest mu nadal udzielana pomoc lekarska” – przyznała.

Ze względu na pobudzenie i agresję 29-latka policjanci zdecydowali o przewiezieniu go na oddział toksykologii poznańskiego szpitala im. F. Raszei. Zatrzymanemu pobrano krew do badań. „Podejrzewamy, że mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych” – powiedziała Liszczyńska.

Wskazała, że ws. pościgu będzie prowadzone śledztwo, w trakcie którego zostanie sprawdzony m.in. miejski monitoring. Zatrzymany 29-latek był pijany. Miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*