Takie pieniądze dziennie zarabia polityk PiS! Szczęka opada

Minimalna pensja w Polsce wynosi obecnie 2600 zł brutto miesięcznie. To teraz drogi czytelniku wyobraź sobie, że zarabiasz 2,5 raza tyle, ale… dziennie! Marzenie? Nie dla Maksa Kraczkowskiego (41 l.)! Ten polityk PiS, od trzech lat pełni funkcję wiceprezesa banku PKO BP i jego przeciętna dniówka wynosiła 7200 zł!

Politycy PiS zapowiadali, że będą walczyć z bajońskimi pensjami w państwowych spółkach i napisali nawet ustawę, która miała je ograniczyć. Przepisy weszły w życie w 2017 roku, ale coś z nimi nie tak, skoro w państwowym banku płacą taką kasę.

  Kim jest Maks Kraczkowski?  Nazywają go złotym dzieckiem PiS. Tuż po studiach (został magistrem prawa, mając 21 lat) wstąpił do PiS i konsekwentnie piął się po szczeblach politycznej kariery. Najpierw był warszawskim radnym, potem posłem przez kilka kadencji i wskoczył do biznesu. I to od razu do wielkiego biznesu, na fotel wiceprezesa PKO BP.

Dla Maksa Kraczkowskiego ta zmiana okazała się bardzo dobra. W 2017 r. i 2018 r. jego roczne zarobki już przekraczały milion złotych. Ale, jak wynika z opublikowanego 12 lutego sprawozdania finansowego banku, w zeszłym roku były rekordowe – wyniosły 2,6 mln zł! To oznacza, że bank wyceniał jego pracę na 7200 zł dziennie – wliczając w to soboty, niedziele i święta! Ile zarobi w tym roku? Aż strach pomyśleć!   Co się składa na tak gigantyczną pensję?  To podstawowe wynagrodzenie w kwocie 705 tys. zł, plus inne świadczenia – 617 tys. zł oraz potencjalnie należne pieniądze na 31 grudnia 2019 r. (czyli takie, które mogą być wypłacone później). Do tego dochodzą świadczenia wypłacone na bazie akcji – to kolejny milion złotych! Chcieliśmy porozmawiać z wiceprezesem na temat osiąganych w banku zarobków, ale odesłał nas do biura prasowego banku. Szef Kraczkowskiego, Zbigniew Jagiełło (56 l.), w zeszłym roku zarobił ponad 4 mln zł. Co świetnie widać po opublikowanym sprawozdaniu finansowym PKO BP za 2019 r.

Zobacz też:

Zalicza kurs dla płetwonurków w Zakrzówku

Kraczkowski był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki

Jest wiceprezesem Banku PKO BP oraz sprawuje nadzór biznesowy nad działalnością spółki Kredobank SA

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*