Stan po Burzy. Jarosław Kaczyński na urodzinach Julii Przyłębskiej?

— Jest takie legendarne spotkanie, 60. urodziny Julii Przyłębskiej pod koniec zeszłego roku. Tam się podobno działo. Czekam na odpowiedź Trybunału, czy prezes Jarosław Kaczyński na nim był. Nie musicie odpowiadać czy się dobrze bawił — mówi Andrzej Stankiewicz w najnowszym odcinku podcastu „Stan po Burzy”.

W ostatnim odcinku dziennikarz Onetu ujawnił, że  prezes PiS spotkał się z prezes TK w jej mieszkaniu  . Tego samego dnia Julia Przyłębska poinformowała o zawieszeniu zaplanowanego posiedzenia trzech izb Sądu Najwyższego. Kilka godzin wcześniej wpłynął do niej wniosek marszałek Sejmu Elżbiety Witek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a SN.

Informacja o spotkaniu doczekała się dementi ze strony TK. — Kategorycznie oświadczamy, że nie było takiego spotkania — poinformowała portal WP Aleksandra Wójcik, rzecznik prasowa sądu konstytucyjnego. — Paradoksalnie się z niego cieszę — odpowiada Andrzej Stankiewicz, który pozostaje przy swoich informacjach.

— Zwróciłem się z prośbą do Trybunału o wykaz spotkań Julii Przyłębskiej z Jarosławem Kaczyńskim — mówi. — Jeżeli zaczęli sie wypowiadać na temat prywatnych spotkań prezes TK to oczekuje, że go przedstawią — dodaje. Przy okazji ujawnia kolejną „tajemnicę” w relacjach Kaczyńskiego z Przyłębską. Prezes PiS miał uczestniczyć w jej 60. urodzinach.

Agnieszka Burzyńska i Andrzej Stankiewicz rozmawiają w podcaście także o uchwale Sądu Najwyższego, torpedującej działania PiS oraz szybkiej reakcji partii rządzącej, która tejże uchwały nie uznaje. — Ziobro powiedział, że uchwała SN jest nieważna, a Morawiecki z Dudą chcą sprawdzić podstawę prawną uchwały — mówi dziennikarz Onetu, podkreślając niekonsekwencję kręgów rządowych.

Ostatnim tematem „Stanu po Burzy” jest wybór Borysa Budki na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Agnieszka Burzyńska podkreśla, że partia ma skoncentrować się na kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z jej informacji wynika, że sztab kandydatki ma ulec profesjonalizacji, a jednym z głównych tematów ma być groźba polexitu. — Budka będzie restauratorem albo grabarzem PO – stwierdza Stankiewicz.

Naszych podcastów możesz posłuchać na aplikacji Audioteki –      Lecton    , a także na      Soundcloud    ,      Spotify    ,      iTunes     oraz na      audio.onet.pl    .

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!