Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów. Jego kolega próbował przekupić policjantów 10 dolarami

We wtorek policjanci zatrzymali samochód z dwoma obywatelami Ukrainy. Okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na pomoc ruszył pasażer auta, który zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 10 dolarów. Obaj Ukraińcy zostali zatrzymani.

Do tej sytuacji doszło we wtorek  w miejscowości Krościeńko  . Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli auto osobowe. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca – obywatel Ukrainy – ma od 2018 r. sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do marca 2022 r. Funkcjonariusze poinformowali go o popełnieniu przestępstwa i zatrzymaniu.

– Kiedy usłyszał to pasażer audi, chciał uchronić kolegę od odpowiedzialności, postanowił spróbować  przekupić policjantów i zaproponował funkcjonariuszom 10 dolarów amerykańskich  . Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 36-latkowi, że zostaje zatrzymany za propozycję korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn- Kociuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Ustrzykach Dolnych. Tam trafili do aresztu. Najprawdopodobniej dziś usłyszą zarzuty.

– Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu – dodaje podkom. Aleksandra Wołoszyn- Kociuba.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*