Tragedia na drodze. Po zderzeniu z sarną zginął ksiądz Wojciech, rektor Seminarium Duchownego

Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął dziś w wypadku samochodowym między Polanowem a Nacławiem, niedaleko Koszalina. Auto duchownego zderzyło się z sarną. Przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych miał 44 lata.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 206 między Polanowem a Niecławiem. Według wstępnych ustaleń, samochód duchownego uderzył w sarnę, która wybiegła na jezdnię. Mimo akcji służb, 44-letniego kapłana nie udało się uratować. Ksiądz Wojciech Wójtowicz był rektorem koszalińskiego seminarium. Informacje o śmierci duchownego potwierdza na swojej stronie Diecezja Koszalińska.

– Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza. Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. – mówi o śmierci kapłana bp Edward Dajczak. – Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich – dodaje cytowany na stronie Diecezji.

Ks. dr Wojciech Wójtowicz urodził się 3 grudnia 1976 roku w Miastku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2001 roku, przez kolejne trzy lata pracował w parafii św. Kazimierza w Koszalinie. Ukończył studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora. Był wykładowcą i duszpasterzem akademickim. W 2013 roku został rektorem koszalińskiego seminarium duchownego.

„Modlę się za śp. ks. Wojciecha Wójtowicza. Łączę się w bólu z rodziną, Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską i Konferencją Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, której był przewodniczącym. To strata dla Kościoła w Polsce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie” – napisał abp Stanisław Gądecki na Twitterze.

We wrześniu 2017 roku ks. dr Wojciech Wójtowicz został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

WIADOMOSCI.ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*