Znani politycy oddali to na WOŚP. Ale to ta licytacja jest hitem!

Książka Donalda Tuska, koszulka Andrzeja Dudy, buty posła PO Franciszka Sterczewskiego, czy naszywka żony Szymona Hołowni, kandydata na prezydenta. To tylko niektóre przedmioty przekazane w tym roku na aukcję internetową 28. finału WOŚP. Co cieszy się największą popularnością? Jak się okazuje, wcale nie gadżety polityków, dzień spędzony z nimi czy drogie kreacje. Prawdziwym hitem jest… dzień z Małgorzatą Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego. Wygrany będzie mógł m.in. zjeść z nią obiad w stołówce!

Choć na co dzień prowadzą ostrą polityczną walkę, co roku jednoczy ich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Politycy chętnie wspierają chore dzieci, przekazując ulubione przedmioty na aukcję internetową WOŚP. Z corocznych licytacji i zbiórek do puszek, fundacja kupuje nowoczesny sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci.

W tym roku prezydent  Andrzej Duda  wystawił sportową koszulkę z marszu Nordic Walking „TAK dla transplantacji” w Zakopanem, a jego małżonka,  Agata  – unikatową suknię z wizyty w Japonii. Pierwsza Dama pojawiła się w niej na uroczystościach związanych z intronizacją cesarza Japonii Naruhito w Tokio. Złoto-szarą kreację zaprojektowała Dorota Goldpoint.

Fundację wsparł też były premier i współtwórca PO,  Donald Tusk , przekazując swoją książkę pt. „Szczerze” z autografem i prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier – oferując wspólny spacer oraz figurkę żyrafy z filmu „Pan T.”, w którym zagrał. 

Poseł PO  Franciszek Sterczewski  przekazał swoje buty i zaoferował spacer po Poznaniu. Z kolei  Robert Biedroń , kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy – „dzień w europarlamencie”. Zwycięzca licytacji zostanie zaproszony do Brukseli. Będzie podejmować ważne decyzje, chodzić na Komisje, składać poprawki legislacyjne. Zasiądzie też za biurkiem Biedronia 

Prawdziwym zainteresowaniem cieszy się „gadżet”  Szymona Hołowni . Publicysta i showman startujący na prezydenta wystawił naszywkę z kombinezonu, w którym jego żona wykonuje loty wojskowymi samolotami!

Licytacje nie kończą się wraz z niedzielnym finałem WOŚP. W wielu z nich będzie można brać udział przez kolejne dni. 

 Co można jeszcze wylicytować? 

Plakat z autografem Lecha Wałęsy, rower i strój kolarski marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika czy… dzień w Sądzie Najwyższym. Co ciekawe, to właśnie spotkanie z I prezes Sądu Najwyższego cieszy się największą popularnością. Licytujący chcą za nią dać jak dotąd ponad 10 tys. zł! Dla porównania, za suknię Agaty Dudy – niespełna 2,2 tys., a za dzień z Biedroniem – 7,6 tys. Obiad z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, to wydatek już blisko 9 tys.zł.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski przyznaje w rozmowie z Faktem, że jest zadowolony z zainteresowania aukcją. – Im więcej pieniędzy wpłynie na ten szlachetny cel, tym lepiej. Cieszy nas to zainteresowanie, bo świadczy ono o tym, że wiele osób utożsamia się z wartościami, których Sąd Najwyższy broni. Niewątpliwie to zasługa pani prezes, która jest twarzą sądu – mówi nam sędzia.

Co konkretnie będzie mogła zobaczyć osoba, która wygra licytację? – Będzie asystować w czynnościach pani prezes, zapozna się ze sprawami, jakimi na co dzień się zajmuje, zwiedzi gmach, który sam w sobie jest interesujący. Odwiedzi prezesów poszczególnych izb, a na koniec zjemy wspólnie obiad w stołówce – opowiada rzecznik.

Dzień z Małgorzatą Gersdorf cieszy się ogromną popylarnością

Kreacja pochodzi z wizyty w Japonii

Za ile zostanie wylicytowana?

To koszulka z marszu „TAK dla transplantacji”

Wygrany będzie mógł zasiąść przy biurku europosła w Brukseli

Figurkę żyrafy z filmu „Pan T.”

W „Szczerze” były premier dzieli się wspomnieniami zebranymi w formie dziennika

…i spacer po Poznaniu

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!