Szef NATO zwołuje Radę Północnoatlantycką w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie

Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny NATO, zdecydował o zwołaniu na poniedziałek Rady Północnoatlantyckiej w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie.

Decyzja ta jest konsekwencją zabójstwa przez siły USA w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. NATO już zdecydowało, że ze względów bezpieczeństwa zawiesza wszelkie operacje szkoleniowe w Iraku.

Także walcząca z Państwem Islamskim międzynarodowa koalicja pod wodzą USA, w trosce o  bezpieczeństwo swoich żołnierzy w Iraku , ogłosiła zawieszenie czynności szkoleniowych i wspierających irackie siły bezpieczeństwa.

Przytaczane przez Onet źródło przekonuje:  Rada Północnoatlantycka zajmie się sytuacją w regionie w poniedziałek. Sekretarz Generalny postanowił zwołać spotkanie ambasadorów NATO po konsultacjach z sojusznikami. 

Rada NATO na szczeblu ambasadorów odbywa się kilka razy w tygodniu, aby zajmować się tematami istotnymi z punktu widzenia państw członkowskich. Rada Północnoatlantycka jest najważniejszym organem decyzyjnym NATO.

Przypomnijmy, dzisiaj w pierwszym czytaniu iracki parlament przyjął ustawę    o usunięciu z kraju wszystkich oddziałów amerykańskich i ich koalicjantów  .

KRESY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*