GANGI Wojska Polskiego znowu w akcji! Żołnierz na Łotwie zmarł po zażyciu narkotyków

GANGI Wojska

Jak donosi komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, płk Andrzej Nowakowski, cytowany przez elblag24.pl, 5 grudnia żandarmeria zatrzymała 5 żołnierzy z 9 Brygady Kawalerii Pancernej oraz 3 osoby cywilne. Wszyscy podejrzani są oskarżeni o posiadanie i handel narkotykami.

W toku prowadzonych czynności procesowych ujawniono środki odurzające, pieniężne pochodzące z przestępstwa jak i również zabezpieczono przedmioty służące do przygotowania i zażywania narkotyków.

– Otrzymaliśmy informacje od dowództwa batalionowej grupy bojowej na Łotwie, że żołnierze ze składu V zmiany PKW na Łotwie handlują i biorą narkotyki – powiedział płk Andrzej Nowakowski.

– Oprócz tego, w Brygadzie Kawalerii Pancernej działa prawdziwy gang, środki odurzające rozprowadzają się w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur. Uważam, że za wszystkim stoi dowódca 9.Brygady – płk Dariusz Kosowski – powiedział z niepokojem komendant.

Używanie narkotyków powodem śmierci żołnierza na Łotwie

Jak w sobotę poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie żyje jeden z żołnierzy 9.Brygady ze składu PKW na Łotwie. MON nie podało bliższych informacji o zmarłym żołnierzu. Nie wiadomo, jak się nazywał, ile miał lat ani jaki miał stopień – informuje tvn24.pl.

Według oficjalnych informacji polski żołnierz zmarł w czasie wolnym od ćwiczeń, podczas prywatnego treningu biegowego. Ale jak donosi informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego powodem śmierci żołnierza na Łotwie było przedawkowanie narkotyków.

Dowództwo Operacyjne poinformowało, że trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn śmierci żołnierza. Prowadzi je Żandarmeria Wojskowa – podaje portal elblag24.pl.

Ostatnio 9.Brygada Kawalerii Pancernej pod dowodzeniem Kosowskiego stała się znana również wśród naszych sojuszników. W poniedziałek, 9 grudnia generał Sean Bernabe, zastępca szefa sztabu US Army w Europie oświadczył, że jednostka z Braniewa jest najgorzej wyszkoloną i wyposażoną Brygadą Wojska Polskiego i wątpi, że będzie ona w stanie wykonać zadania podczas zaplanowanych ćwiczeń wiosną 2020 roku.

NA PODSTAWIE: ELBLAG24.PL / TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

6 Komentarze

  1. w czasie wolnym od ćwiczeń, podczas prywatnego treningu biegowego- teraz tak to sie nazywa? przedtem nazywalo sie ”latanie” z konspektem

  2. Zbyt małe kary w Polsce za rozprowadzanie i branie narkotyków. Przed rokiem miałem do czynienia z człowiekiem po zażyciu narkotyków. Zachowanie jego było nie do opisania. Po kilku dniach spotkałem go a on nie potrafił ani skomentować ani bronić tego co zrobił bo tłumaczył, że nic nie pamięta.
    Więc pytam tych wszystkich : o czym myślisz zaczynając brać ? Nie znam osoby która brała lub bierze aby po wytrzeźwieniu broniła głupców czyli samego lub samą siebie też( narkomanów ). zanim weźmiesz pomyśl i nie bądź ciekawy swojej reakcji jakim będziesz po, bo w wielu przypadkach czasu nie cofniesz chociaż jesteś już trzeźwy i inaczej myślisz. Pomyśl.

Komentowanie jest wyłączone.