Jarosław Kaczyński przed operacją. Nowe przecieki

Najpierw wybory europejskie, a potem parlamentarne przeszkodziły Jarosławowi Kaczyńskiemu w poddaniu się operacji kolan. Prezes PiS miał do końca roku przejść przynajmniej jeden zabieg. Jednak prawdopodobnie zmienia plany.

Jarosław Kaczyński podczas kampanii parlamentarnej sam zapowiadał, że tuż po wyborach przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Teraz okazuje się, że zabieg może zostać przełożony na okres po wyborach prezydenckich – podaje „Super Express”.

– Nie zdziwię się, jeśli prezes powie: „przekładamy operację, wybory najważniejsze” – mówi gazecie ważny polityk PiS. Zauważa również, że w dyskusji politycznej już czuć nadchodzącą kampanię prezydencką, a „stawka wyborów jest ogromna”.

– Nie jest wykluczone, że operacja będzie przełożona – dodaje informator „SE”. To już kolejna zmiana planów. Jak informowała w maju Wirtualna Polska, Kaczyński wtedy nie chciał poddać się operacji kolana ze względu na wybory.

Jarosław Kaczyński musi przejść operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. – W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować – mówił we wrześniu prezes PiS.

Wyjaśnił wówczas, że konieczna jest również taka sama operacja drugiej nogi. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Kaczyński przejdzie pierwszy zabieg w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Kłopoty ze zdrowiem prezesa PiS nasiliły się wiosną 2018 roku. Kaczyński na blisko 40 dni trafił wtedy do szpitala MON przy ul. Szaserów w Warszawie.

WP.PL

Więcej postów