Skandal! Amerykański ekspert zadrwił z PiS! Polacy wściekli

Amerykański ekspert zadrwił z PiS

Tego jeszcze nie było!Amerykański analityk i doradca polityczny Robert Kagan uważa, że wiara Polaków, że USA pomogą im w razie niebezpieczeństwa jest „zabawna”. Takie stwierdzenie stawia Polskę w bardzo mało komfortowej sytuacji.

Nie to jest jednak decydujące. Niezależnie od tego, czy USA wyjdą z NATO, czy nie – czy ktoś jeszcze wierzy, że nasze zaangażowanie na rzecz Sojuszu jest tak samo silne jak cztery lata temu? Polacy są naprawdę zabawni, bo najwyraźniej myślą, że choćby NATO się rozwiązało, to USA nadal będą się troszczyć o ich bezpieczeństwo. Wierzą, że mogą zaufać Trumpowi – kpił w najnowszym wydaniu tygodnika „Der Spiegel” Kagan.

Robert Kagan wyśmiewa polską wiarę w USA jako niezawodnego sojusznika

Amerykański analityk i doradca polityczny Robert Kagan uważa, że wiara Polaków, że USA pomogą im w razie niebezpieczeństwa jest „zabawna”.

Amerykański analityk i doradca polityczny Robert Kagan uważa, że wiara Polaków, że USA pomogą im w razie niebezpieczeństwa jest „zabawna”.

Dorośnijcie. Byłoby świetnie, ale trzeba mieć niezniszczalny optymizm, aby wierzyć, że Europa pozostanie stabilna i pokojowa bez Stanów Zjednoczonych– oznajmił.

Może coś mi umknęło, ale jak dotąd nie widzę, aby Europejczycy rwali się do wysyłania żołnierzy do Syrii. Bardzo życzyłbym sobie ich większego zaangażowania, ale jestem bardzo sceptyczny, czy byliby w stanie zastąpić Amerykanów. Problem zaczyna się na logistyce i sprzęcie, a kończy na najbardziej zasadniczych pytaniach. Czy Europejczycy naprawdę są gotowi zapłacić moralną cenę za interwencje wojskowe? Ponieważ to oznacza zabijanie ludzi, a także godzenie się na śmierć niewinnych cywilów. W każdej wojnie popełniane są bowiem błędy. Po II wojnie światowej Niemcy zamienili się w spokojny, cywilizowany naród. Nie sądzę, by chcieli nosić takie brzemię – tłumaczy ekspert.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

12 Komentarze

  1. Taki poglad to nic nowego na Zachodzie Europy. Amerykanie sa praktycznie znienawidzeni wszedzie, oprocz Polski gdzie panuje jakas tepa, goralska wiara w cudotworstwo Hameryki. Mlodzi Francuzi sa konsumentami nowinek, mody, pop-kultury amerykanskiej ale szczerze nienawidza ich imperializmu i panoszenia sie na swiecie. Na polskie umizgi , lizydupstwo i co tu mowic – zdrade Europy za europejskie pieniadze – patrzy sie z pogarda. Jak do tego dodac jeszcze jakosc polskiej dyplomacji, mialkosc polskiej mysli politycznej to wychodzi tu straszna wiocha i zabobon.

  2. Tzw „wielki”przyjaciel Polski Trump przeminie(a było takich pseudo przyjaciół wielu którzy na pierwszym zakręcie nas sprzedali”a potem pozostanie ręka i noga w nocniku jak się obudzimy pod władaniem Trumpiego przyjeciela ze wschodu.

  3. bo Polska to naiwny kraj wykorzystywali nas przyjaciele ze wschodu. teraz Amerykanie, za 10 lat Chinczycy, a w dalszej przyszłości pewnie jeszcze kośmici. bo Polska to dziwny kraj lubi lizać tyłki innym.

  4. Przecież powiedział coś o czym wiadomo od zawsze.Tylko każdy kolejny rząd wchodzi USA w 4 litery naiwnie uznając ich za sojusznika.Jesteśmy dla nich tylko naiwnym krajem,który skupuje ich złom militarny…

Komentowanie jest wyłączone.