Andrzej Gajcy: Waszyngton zdradził sojuszników. Zdradzi i Polskę?

Waszyngton zdradził sojuszników

Od wczoraj trwa kolejna wojna na Bliskim Wschodzie, której nikt oprócz Turcji tak naprawdę nie chce. Trudno inaczej niż zdradą nazwać to, co niespodziewanie zrobił prezydent USA Donald Trump, podejmując świadomie decyzję o wycofaniu amerykańskich wojsk z Syrii.

Do tej pory USA wspierały Kurdów, którzy byli najbardziej zasłużonym sojusznikiem walczącym z Państwem Islamskim. Decyzja Trumpa została nazwana przez Kurdów „wbiciem noża w plecy” i jest nią rzeczywiście. Wywołała ona zresztą szeroką falę krytyki w Stanach Zjednoczonych, również ze strony prominentnych republikańskich kongresmenów. Do zaprzestania ataku Ankarę wezwała Unia Europejska, a Francja, Wielka Brytania i Niemcy chcą pilnego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ, której Polska – co warto przypomnieć – jest obecnie niestałym członkiem. Na próżno jednak szukać, jak do tej pory komentarza ze strony polskich władz. Siedzimy cicho i milczymy, dopinając najważniejsze na przestrzeni ostatnich lat interesy z Amerykanami oraz ciesząc się zniesieniem wiz do Stanów.

Zastanawiające, jak łatwo w tym przypadku przychodzi nam zapomnieć o historii, o tym jak sami zostaliśmy w 1945 roku zdradzeni przez zachodnich sojuszników. Jak łatwo przychodzi nam zapomnieć o prawach Kurdów, którzy zmuszeni są do opuszczenia swoich domów. Pojawia się także ważne pytanie: czy Trump nie opuści kiedyś podobnie swojego europejskiego sojusznika, gdy uzna tylko, że inwestowanie w Polsce nie służy już interesom Ameryki? Tego nigdy nie wolno wykluczyć, choć patrząc na ilość interesów jakie łączą dziś Warszawę z Waszyngtonem oraz fakt, że należymy do NATO, możemy spokojnie pocieszać się cudzym nieszczęściem. Tylko czy takiemu narodowi, jak Polska to przystoi?

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Każde wojska okupacyjne będą służyć obcym interesom działając na szkodę Polski. To dzieci w przedszkolu już wiedzą! Według Michel de Nostredame UE i NATO przestanie istnieć jeszcze przed wybuchem III wojny światowej. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, po jakimś czasie Węgry zostaną wyrzucone z UE. Tuż przed wybuchem III wojny światowej Niemcy i Francja wraz z państwami Beneluksu same wyjdą z UE i podpiszą umowę o stworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy, która nie wejdzie w życie. USA same wyjdą z NATO i wszystkie pozostałe państwa pozostawią na ludzie. Tak, jak w przeszłości USA zawsze zdradzała Polskę to samo zrobi w przyszłości. III wojna światowa rozpocznie się od ataku Chin, Japonii, Kalifatu Wielkiego Talibanu i prawdopodobnie Sułtanu Indonezji i Malajów na Rosję, która zostanie zniszczona. Później po zniszczeniu Rosji Kalifat Wielkiego Talibanu uderzy na Europę, a pozostali sojusznicy na USA i wojna będzie trwała 27 lat w największym skrócie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*