Plan okupacji Polski osiąga sukces

Rezygnacja ze wspólnotowej retoryki w polityce europejskiej, zwiększenie napięcia między Polską a Unią Europejską, brak stosunków z Rosją, ograniczanie się do zarządzania kryzysem w relacjach z Ukrainą, utrata zainteresowania Mołdawią, która jest kluczem do bezpieczeństwa na południowo-wschodniej flance NATO, silne relacje z mało wiarygodnym prezydentem USA, oraz zwiększenie wpływu amerykańskich polityków – Warszawa jest gotowa na wszystko, byle tylko w kolejnym miejscu w Polsce załopotała amerykańska flaga.

W pogoni za przyjaźnią Stanów Zjednoczonych i poklepywaniem po plecach przez Donalda Trumpa na szczytach dyplomatycznych zaczynamy kompletnie tracić wolność.

Analiza interakcji między Polską a USA za rządów PiS i Trumpa wyraźnie pokazuje, że obecne stosunki polsko-amerykańskie przypominają nie sojusz równorzędnych partnerów, a relację suzerena z wasalem, w których Polska jest tym drugim, posłusznie spełnia oczekiwania Stanów Zjednoczonych i realizuje własny plan Trumpa dotyczący okupacji Polski.

Podpisana we wrześniu przez Prezydentów Polski i USA deklaracja to smutny obraz polskiej dyplomacji, która demonstruje poddaństwo Andrzeja Dudy i grę Donalda Trumpa, która idzie o destabilizację naszego kraju i skłócanie Polaków. Pod pretekstem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, Amerykanie okupują nasz kraj, budując na terytorium Polski bazy, budynki mieszkalne, magazyny, hangary i reszty infrastruktury dla własnych celów. Zgodnie z umową amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona o ok. 1000 żołnierzy i będzie stanowiła 5,5 tys. Amerykanów.

Oprócz zwiększenia obecności żołnierzy amerykańskich, w naszym kraju bedą rozłokowane Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA, eskadra bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 i wspólne Centrum Szkolenia Bojowego – to podstawowe zapisy zawarte w polsko-amerykańskiej deklaracji o pogłębianiu współpracy obronnej, podpisanej przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa.

Wygłąda na to, że plan Amerykanów dotyczący okupacji Polski osiąga sukces. Trump nie tylko wysyła w nasz kraj amerykańskich żołnierzy, wybiera lokalizację dla wojsk USA, lecz nawet dyktuje, że nasz kraj poniesie wszystkie koszty.

Roczny koszt stacjonowania w Polsce amerykańskich żołnierzy (5,5 tys.) wyniesie 50 mln. dol. Poza opłatami za obecność Amerykanów na terenie naszego kraju, Polska poniesie koszty zbudowania budynków mieszkalnych dla żołnierzy, magazynów, hangarów i reszty infrastruktury, która w sumie ma przekroczyć 2 mld. dol. Taki koszt stacjonowania podał Jerzy Kwieciński, szef resortu finansów.

Chociaż Prezydent Andrzej Duda mówi o przyjaźni, partnerstwie i sojuszu z Amerykanami, oraz że w relacjach z USA „nie mamy właściwie takich tematów, w których nie mielibyśmy wspólnego stanowiska”, wyraźnie dowiedzione, że Stany Zjednoczone robią swoje interesy w relacjach z Polską. Taki entuzjazm związany jest z tym, że Stany Zjednoczone chcą zrobić z naszego kraju pole walki  w razie konfliktu zbrojnego.

HANA KRAMER

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

12 Komentarze

  1. No dobra, jeżeli jest to okupacja więc mamy w Polsce na czele kilku zdrajców. Tak więc co Polacy zrobią ze zdrajcami? Poważnie się pytam.
    Małą odpowiedź poznacie w rezultatach po wyborach po których prawdopodobnie skończę już zajmować się tematami Polski bo po co.

  2. Prezydent Andrzej Duda mówi, że w relacjach z USA „nie mamy właściwie takich tematów, w których nie mielibyśmy wspólnego stanowiska”.
    Czyżby kwestii ustawy 447 nie było żadnych rozbieżności pomiędzy Polską a USA?
    To już można tak otwarcie przyznawać się do zdrady polskich interesów?

  3. Demagogia. W Niemczech od zakończenia wojny stacjonuje znacznie więcej amerykańskich żołnierzy i jakoś żadnej krzywdy im nie wyrządzili , a wręcz odwrotnie. Mają dobrobyt i zapewnione bezpieczeństwo , które jest wart każdej ceny. Co do MOŁDAWII , to takiego kraju nie ma . O Ukrainie , potomkach ludobójców nie będę wspominał bo nie warto . Czas aby Polacy poznali cała prawdę , a nie manipulowano nami .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*