Zdjęcie robi furorę. Na polskiej wsi zrobił je obcokrajowiec

Fotografia zrobione we wsi Wólka Nosowska (woj. mazowieckie), jaką opublikował na swoim profilu na Instagramie walijski fotograf Tom Dolman, stała się prawdziwym hitem internetu. Dzięki dronowi udało mu się uwiecznić ukryty na polu polski samolot odrzutowy PZL TS-11 Iskra.

Niesamowite zdjęcie fotograf udostępnił w sieci. Tom Dolman zjawiskowy kadr pokazał na Instagramie. Uchwycony na nim polski samolot odrzutowy znajduje się we wsi Wólka Nosowska.

Na samolot natrafiłem, jadąc ze znajomymi i dziewczyną z okolicznej wioski do Białej Podlaskiej. Byłem pasażerem i rozglądałem się za potencjalnymi kadrami do zdjęć – mówi walijski fotograf w rozmowie z portalem spidersweb.pl.

Fotografia robi furorę w sieci. Liczba osób, które „lubią” zdjęcie polskiego samolotu sięga już niemal 1,5 tys. ludzi. Fani Toma Dolmana gratulują mu świetnego zdjęcia i dopytują o szczegóły tego, jak polska maszyna znalazła się w polnym zagajniku.

Mieszkam dwa kilometry od tego miejsca. I nigdy nie słyszałam o tym samolocie. Z chęcią dowiem się czegoś więcej o tym jak się tam znalazł. Piękne zdjęcie – napisał jeden z użytkowników Instagrama.

PZL TS-11 Iskra to samolot szkolno-treningowy. Produkowany był w latach 1963 – 1987 przez WSK „PZL Mielec”. Jest to pierwsza polska konstrukcja lotnicza napędzana silnikiem odrzutowym.

RADOSŁAW OPAS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!