Nagrał, jak Kaczyński wchodzi do Sejmu. Nowy dowód na specjalne traktowanie prezesa

„Paradyktator” – takim słowem poseł Cezary Tomczyk określił prezesa PiS. Parlamentarzysta PO zarejestrował, jak Jarosław Kaczyński wkracza wraz z ochroniarzami na teren Sejmu. Okazuje się, że prezes partii rządzącej jest traktowany zupełnie inaczej niż każdy inny poseł.

Nagranie trwa jedenaście sekund. Na filmiku widać prezesa PiS, który w otoczeniu dwóch agentów ochrony wchodzi do Sejmu na wieczorne głosowania (na marginesie – ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje rocznie 1,5 mln zł).

Co istotne – ochroniarze mają przy sobie broń. A co zadziwiające – Kaczyński wkracza wejściem nie dla wszystkich innych posłów, lecz drzwiami przeznaczonymi dla marszałka Sejmu.

„Tak do Sejmu wchodzi paradyktator J.Kaczyński. Wejściem dla Marszałka Sejmu. Jego ochroniarze za to z widoczną bronią wchodzą do Sejmu bez kontroli pirotechnicznej. Bez bramek. Bez żadnego trybu. Nielegalnie. Składam zapytanie do Marszałek Elżbiety Witek, jak mogła do tego dopuścić” – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk, zamieszczając krótkie nagranie.

Pytanie – jak marszałek mogła do tego dopuścić – wydaje się pytaniem retorycznym. Zresztą, wydaje się, że poseł Tomczyk sam na nie odpowiedział. Właśnie – bez żadnego trybu. Czyli dokładnie tak samo, jak było podczas słynnej debaty, gdy Jarosław Kaczyński wdarł się na mównicę, aby posłów opozycji nazwać „zdradzieckimi mordami”.

NATEMAT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*