PiS ujawnił swoje listy wyborcze. Wystartuje m.in. rodzina premiera

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Dziś wszystkie swoje karty odkryło Prawo i Sprawiedliwość. Partia ujawniła pełen skład list wyborczych – wiemy już, kto powalczy z ramienia PiS o miejsca w Sejmie.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się najprawdopodobniej 13 października. Teraz, na niecałe dwa miesiące, zanim wyborcy pójdą do urn, swoje pełne listy zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Wiadomo więc, kto powalczy z ramienia partii rządzącej o miejsca w Sejmie. A jest o co – najnowsze sondaże przedwyborcze przewidują wysoką wygraną Prawa i Sprawiedliwości. PiS cieszy się poparciem 44 procent ankietowanych.

Wybory już w październiku. Kto powalczy o miejsca w Sejmie?

Listy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował na konferencji prasowej pełnomocnik wyborczy i szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wcześniej znane były nazwiska “jedynek” każdego okręgu, teraz wyborcy poznali pełne listy. Sobolewski przyznał, że były one gotowe już od jakiegoś czasu, ale przeszły drobne zmiany.

– Nasze listy to również listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz’15 – wyjaśniał.

Wśród kandydatów PiS do Sejmu znaleźli się znani politycy, obecni ministrowie, samorządowcy a także m.in. Kornel Morawiecki, czyli ojciec obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego. Morawiecki senior należał wcześniej do Kukiz’15.

Kto na listach PiS? Znane nazwiska

W Warszawie “jedynką” jest oczywiście Jarosław Kaczyński. Poza prezesem na liście znaleźli się także m.in. Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska czy Sebastian Kaleta.

W Katowicach listę otwiera premier Mateusz Morawiecki, a prócz niego głosować można np. na Michała Wójcika i Jerzego Polaczka.

We Wrocławiu “jedynką” jest Mirosława Stachowiak-Różecka. Na liście są też m.in. Paweł Hreniak i Jacek Świat.

W Krakowie liderką jest Małgorzata Wasserman, a poza nią na liście znajdują się też m.in. Ryszard Terlecki i Jarosław Gowin.

Pełne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich okręgach wyborczych można znaleźć m.in. na Twitterze partii.

PIKIO.PL

1 Komentarz

  1. Tatuśkowi Matousza jak powietrze, potrzebny jest immunitet poselski po wyborach bo czeka go rozprawa sądowa za niepłacone faktury i próby oszukania wykonawcy, PiS-lamskiemu posłowi to sąd może naskoczyć.

Komentowanie jest wyłączone.