Polacy ocenili pracę Andrzeja Dudy. Nie jest najlepiej

Andrzej Duda

Andrzej Duda od 2015 roku pełni funkcję prezydenta RP. Już za rok Polskę czekają kolejne wybory, a prezydentowi rośnie poważna konkurencja. Niepokoić go mogą również najnowsze sondaże dotyczące zadowolenia Polaków z pracy Dudy.

Andrzej Duda swojego czasu cieszył się ogromnym poparciem polskiego społeczeństwa. Teraz został oceniony przez Polaków kolejny raz a wyniki tej ankiety mogą zaniepokoić PiS. Szczególnie ważne są takie sondaże w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w roku 2020.

Andrzej Duda oceniony przez Polaków

Andrzej Duda urzęduje na fotelu prezydenckim od sierpnia 2015 roku. Niedługo przyjdzie mu stoczyć bój o kolejną kadencję z nowymi, groźnymi kandydatami opozycji. W związku ze zbliżającymi się wyborami Polacy zostali zapytani o to, jak oceniają pracę obecnego prezydenta.

Opinia społeczeństwa raczej nie będzie powodem do radości dla PiS. Wygląda na to, że poparcie dla obecnego prezydenta nie jest już takie ogromne, jak mogłoby się wydawać jeszcze kilka miesięcy temu.

Ocena pracy Andrzeja Dudy

Wygląda na to, że topnieje poparcie dla Andrzeja Dudy. Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS, zadowolenie z jego prezydentury wynosi 58%.  Jest to spadek aż o 2% w porównaniu do czerwcowych badań.  Analiza wskazuje na to, że dobrze pracę obecnego prezydenta oceniają jedynie  zwolennicy PiS i Kukiz’15 oraz osoby o poglądach prawicowych. Grupę, która go wspiera tworzą głównie osoby religijne, uczestniczące w uroczystościach kościelnych przynajmniej raz w tygodniu, mieszkańcy wsi i osoby mające wykształcenie podstawowe.

Ankietowanych, którzy wypowiadali się negatywnie o pracy Andrzeja Dudy, jest 31%. Z badań wynika iż jest to głównie elektorat PO, PSL i Wiosny. Składa się z osób posiadających wyższe wykształcenie i mieszkających w dużych miastach.

Jeszcze gorzej jest jeżeli chodzi o ocenę pracy rządu. Polakom coraz mniej podobają się poczynania polityków rządzących. Poparcie spadło aż o  3 punkty %. Są to wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 4-11 lipca  4-11 lipca metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1120 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Jeżeli nadal co miesiąc poparcie dla Andrzeja Dudy będzie stosunkowo spadać, być może PiS pokusi się o wystawienie innego kandydata do walki o fotel prezydencki z przedstawicielami opozycji politycznej.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*