List Dudy do Rydzyka po MASAKRZE Kaczyńskiego na Jasnej Górze. Musiał to zrobić

Nie milkną echa tzw. maskary Kaczyńskiego na Jasnej Górze. W sobotni wieczór, podczas mszy świętej odprawianej w trakcie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ojciec Tadeusz Rydzyk ostro skrytykował Prawo i Sprawiedliwość. Co prawda, zwrócił uwagę także na korzystne – jego zdaniem – aspekty działań PiS, ale jego słowa musiały bardzo dotknąć Jarosława Kaczyńskiego, który przecież z redemptorystą do tej pory raczej grał do jednej bramki.

Andrzej Duda musiał to zrobić, bo tego oczekiwał od niego elektorat. Prezydent napisał list do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia na Jasną Górę. Zwrócił się w nim m.in. bezpośrednio do ojca Tadeusza Rydzyka (Czcigodny Ojcze Dyrektorze!). List datowany był na 14 lipca. dzień wcześniej redemptorysta wygłosił słynne przemówienie,w  którym wbił szpilę w PiS.

Duda postanowił nie mieszać się do wojny Rydzyka z prezesem PiS i w ogóle pominął wątek masakry Kaczyńskiego. „Za ten mocny i wyrazisty głos w obronie wartości budujących naszą tożsamość i w obronie godności każdego człowieka chcę dziś raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować. Życzę wszystkim uczestnikom XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz wszystkim słuchaczom Radia Maryja, widzom TV Trwam i czytelnikom „Naszego Dziennika”, całej Rodzinie Radia Maryja, radości płynącej z doświadczenia wspólnoty, a Ojcu Dyrektorowi i Ojcom Redemptorystom błogosławieństwa Bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce” – napisał prezydent.

SE.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*