Beata Szydło przegrała. Jarosław Duda: PiS został pokonany własną bronią.

Szydło przegrała

Beata Szydło przegrała w wyborach na przewodniczącą komisji, co zadziwiło nawet głosujących na nią kolegów z opozycji. O przegranej Beaty Szydło wypowiedzieli się m.in. Beata Kempa, czy Jarosław Duda, który stwierdził, że polityk PiS została pokonana własną bronią.

Beata Szydło nie została wybrana na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych, choć zdaniem wielu była faworytem. Była bliska wygranej, jednak jej kandydaturę ostatecznie odrzucono. Dlaczego? Swoją opinię na ten temat przedstawił Jarosław Duda w rozmowie z „NaTemat”. Jak twierdzi polityk PO, partia rządząca została pokonana własną bronią.

Beata Szydło przegrała w wyborach do Europarlamentu

Była premier Polski miała zostać przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Nie wygrała, bowiem ostateczny stosunek głosów wszystkich europosłów to 21 za i 27 przeciw jej kandydaturze. W rozmowie z „NaTemat” Jarosław Duda wypowiedział się o przegranej swojej koleżanki, choć z innego obozu partyjnego. Okazuje się, że polityk PO głosował na kandydaturę Beaty Szydło.

 – Głosowałem za Beatą Szydło, zgodnie z ustaleniami naszej grupy EPP – wyznał polityk.

Jarosław Duda uważa, że przez to, jaki PR wyrobiła sobie na arenie międzynarodowej partia Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło nie może dzisiaj zostać przewodniczącą komisji. Europosłowie zwyczajnie mają jej nie ufać, bo kojarzy im się z łamaniem Konstytucji. Przypomnijmy, że to właśnie Beata Szydło stała na czele rządu, gdy wybuchła pamiętna afera.

 – Trudno oprzeć się wrażeniu, że PiS został pokonany własną bronią. W Sejmie zgodnie z parytetem przewodniczącym komisji zdrowia powinien być polityk PO. Tymczasem wbrew obyczajom PiS zagarnął tę funkcję dla siebie – powiedział Jarosław Duda dla „NaTemat”.

Beata Kempa ma zupełnie inną perspektywę.

Sprawę skomentowała także koleżanka Beaty Szydło, która widzi całą sprawę z nieco innej perspektywy.

 – Widać było duże uznanie w oczach wielu europosłów dla dorobku premier Beaty Szydło. Niestety zadziałała bardzo brutalna gra polityczna – wyznała na antenie „Radia Maryja”.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*