Kaczyński będzie premierem?! „To oczywiste” – WYGADAŁ się bliski człowiek prezesa PiS

Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS i chociaż nie pełni żadnej oficjalnej funkcji, to wielu upatruje w nim najważniejszego polityka w Polsce. Warto jednak pamiętać, że kilkanaście lat temu był premierem. Czy teraz znów nim zostanie, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory do Sejmu. Sprawa jest jasna. Wszystko wygadał bliski współpracownik Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński to jeden z głównych polityków w kraju. Jest liderem PiS, którym zarządza twardą ręką, a wiele osób chętnie widziałoby go jako szefa rządu. Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami, bo do urn ruszymy już jesienią. Kaczyński nie ukrywa, że, jego partia idzie za ciosem, i ma nadzieję na kolejną wygraną. Czy to właśnie Kaczyński powinien zostać premierem po wyborach? W rozmowie z „Wprost” o tę sprawę został zapytany wprost człowiek z bliskiego otoczenia prezesa PiS, Adam Bielan. Nowemu europosłowi postawiono pytanie: – Czy Jarosław Kaczyński byłby w stanie stanąć na czele rządu po wygranych wyborach? Na to Bielan odpowiedział szczerze, że jego zdaniem bez żadnej wątpliwości, tak mogłoby się stać: – To oczywiste. Ja osobiście chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został jeszcze premierem. To jednak zależy od sytuacji politycznej w następnej kadencji.

CZYTAJ TEŻ: Wielka tajemnica Kaczyńskiego wyszła na jaw. Bielan się wygadał

Bielan dodał, że także zdrowie prezesa PiS nie stoi na przeszkodzie, by został on premierem. A przypomnijmy, że w zeszłym roku wiele dni Jarosław Kaczyński spędził w szpitalu, ponieważ dopadły go problemy z kolanem. Musiał się oszczędzać, ale dziś jest dobrze: – Nie ma obecnie żadnych problemów ze zdrowiem – podkreślił w rozmowie z tygodnikiem Bielan.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*