Po tej wypowiedzi Dudy zatkało nas totalnie. „Najłatwiej jest powiedzieć, że coś jest za drogie”

Andrzej Duda w USA

Andrzej Duda jest w trakcie swoje wizyty w USA. Razem z Donaldem Trumpem negocjują dość kontrowersyjne umowy. Prezydent broni ich szokującymi słowami.

Andrzej Duda po raz kolejny zaskakuje swoimi wypowiedziami. Prezydent jest obecnie  w trakcie roboczej wizyty w USA. Podpisuje tam umowy i porozumienia, a na ich krytykę odpowiada w zaskakujący sposób. Większość osób jest w szoku i nie może uwierzyć, że prezydent podchodzi tak lekceważąco do kwestii finansowych Polski. Najwyraźniej po raz kolejny zapomniał, że naszemu państwu daleko do amerykańskiego rozmachu i bogactwa.

Andrzej Duda broni swoich decyzji podjętych w USA

 – Głosy krytyczne zawsze będą. Pamiętajcie państwo, że są rożnego rodzaju lobbingi, nie wszyscy są zadowoleni z tego, że podpisujemy umowy z firmami i władzami Stanów Zjednoczonych. Zawsze będą głosy krytyczne i zawsze najłatwiej jest powiedzieć, że coś jest za drogie – te słowa prezydenta wywarły spore poruszenie w społeczeństwie.

– Dbamy o interesy Polaków, także pod względem finansowym – uspokajał prezydent podczas briefingu dla dziennikarzy.

Dodatkowo podkreślił, że Polska zasługuje na to co najlepsze, a najlepsze znajduje się właśnie w Stanach Zjednoczonych. Podobno negocjacje wciąż trwają, a umowy, które do tej pory zostały podpisane nie ma mają jeszcze dużej mocy sprawczej. W większości przypadków, stanowią zaledwie wstęp do dalszych negocjacji.

– Nie ma jeszcze cen, nie ma szczegółowych warunków. Więc bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój, a opinię publiczną też proszę o spokojne podejście do tego, bo negocjujemy z dużym rozsądkiem pamiętając cały czas o tym, żeby w jak największym stopniu zabezpieczyć i zrealizować interesy Polski i Polaków. Wszyscy ci, którzy wykrzykują o cenach F-35,  te negocjacje to jest de facto dopiero zgłoszenie przez nas zainteresowania. Nie ma jeszcze ceny, nie ma warunków, nic nie zostało ustalone; to jest dopiero absolutny początek drogi – mówi Andrzej Duda.

Prezydent chce kupić od USA nowoczesne myśliwce

Prezydent apeluje, żeby nie wydawać pochopnych osądów ponieważ jeszcze nie wszystko jest ustalone. Jednak dla większości osób zachowanie prezydenta jest niezrozumiałe i skandaliczne. Według nich działa na szkodę Polski, a jego decyzje źle wpływają na finanse. Polska, jak się okazuje, jest zainteresowana zakupem 32 myśliwców F-35. W tej chwili to najnowocześniejszy projekt na świecie. Oprócz tego rozważne są umowy dotyczące przepływu gazu z Ameryki do Polski, a także rozmieszczenia wojska Stanów Zjednoczonych na terenie naszego kraju.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*