TRAGICZNY wypadek w West Point. Jest zabity i ranni

wypadek w West Point

W słynnej amerykańskiej akademii wojskowej West Point (stan Nowy Jork) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W pobliżu poligonu Camp Natural Bridge przewróciła się ciężarówka, którą jechali kadeci. Zginął jeden kadet, a 22 osoby zostały ranne.

Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne, gdy ciężarówka przewożąca młodych słuchaczy akademii West Point przewróciła się na polnej drodze. Wśród rannych jest 20 kadetów i 2 żołnierzy. Jak informują zagraniczne media, do wypadku doszło, gdy kadeci jechali na ćwiczenia, które miały odbyć się na poligonie.

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, podkreślając tragizm sytuacji, zwrócił uwagę, że do dramatu doszło w rocznicę lądowania w Normandii. – To młodzi ludzie, którzy poświęcają swoje życie. Dziś jest rocznica D-day (dzień rozpoczęcia operacji Overlord). To naprawdę smutny, smutny moment – mówił Cuomo na antenie radia WAMC. Prezydent Donald Trump wezwał do modlitwy za rannych oraz za kadeta, który zginął.

– Tak przykro usłyszeć o strasznym wypadku z udziałem naszych wielkich kadetów akademii West Point. Opłakujemy utratę życia i modlimy się za rannych. Niech Bóg błogosławi ich wszystkich! – napisał w mediach społecznościowych Trump.

Akademia West Point to owiana legendą szkoła wojskowa, którą kończyło wielu wybitnych dowódców. Wśród jej absolwentów są m.in. Dwight Eisenhower (prezydent USA), czy George Patton.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*