To NIEWIARYGODNE, co właśnie dostała Agata Duda. Takiej miny pierwszej damy jeszcze nie widzieliśmy

Agata Duda

Agata Duda dawno nie była tak zaskoczona. Prezent, który ostatnio dostała, przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Mina pierwszej damy mówi wszystko.

Agata Duda jako pierwsza dama pokazuje się tam, gdzie kobieca empatia jest najbardziej potrzebna. Żona głowy państwa ma doskonały kontakt z dziećmi, nic dziwnego, że przyjęła zaproszenie jednego z Ośrodków Wychowawczych. W jej ręce trafiło coś niesamowitego.

Agata Duda ucieszyła się z zaproszenia dzieci

We wtorek 4 czerwca Agata Duda pojechała do Kielc, do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, by spotkać się z dziećmi i niepełnosprawną młodzieżą. Jej wizyta nie była jedną z tych sztywnych i krótkotrwałych – pierwsza dama poświęciła wychowankom sporo czasu i chętnie uczestniczyła w aktywnościach, jakie dla niej przygotowali.

Prezydentowa zwiedziła cały ośrodek, udzielając odpowiedzi na różne pytania ciekawskim dzieciom. Była cierpliwa i okazywała dużo zrozumienia. Było widać, że ta wizyta sprawia jej wiele radości. Miała okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi, wziąć udział w wyrabianiu biżuterii i ulepić z gliny kilka przedmiotów. Namalowała z dziećmi letni pejzaż i rozmawiała z nimi o sztuce: operze, obrazach, tańcu i muzyce.

Wdzięczne dzieci przekazały prezydentowej uroczy i piękny prezent. Takiej miny Agaty Dudy dawno nie widzieliśmy

Na koniec wizyty pierwszej damy młodzież z Ośrodka Wychowawczego przygotowała występ artystyczny. Nie pozwolili Agacie Dudzie usiedzieć w miejscu i włączyli ją w widowisko. Po tej chwili rozrywki prezydentowa została uhonorowana w wyjątkowy sposób. Dzieci wręczyły pierwszej damie jej własny portret namalowany przez niepełnosprawną młodzież. Podobieństwo jest uderzające, a obraz wykonany został z największą precyzją.

– Jest mi ogromnie miło, że mogę tutaj gościć. Bardzo się cieszę, że uczniowie mają tak wiele możliwości rozwijania zainteresowań i niewątpliwych talentów. To bardzo ważne, że każdy uczeń może we własnym tempie rozwijać umiejętności. Jestem pełna uznania dla Państwa pracy i misji – powiedziała prezydentowa na zakończenie swojej wizyty w Kielcach.

Agata Duda

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*