Kupili mieszkanie za pół miliona i… przeżyli SZOK!

Kupili mieszkanie za pół miliona

Zakup mieszkania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu. Niektórzy poświęcają na ten cel oszczędności całego życia lub zaciągają olbrzymie kredyty. Czasami jednak mieszkaniowa transakcja okazuje się olbrzymią pułapką. Taki scenariusz miał miejsce w Gdańsku, gdzie kupcy za wymarzoną nieruchomość zapłacili pół miliona złotych. Po wpłaceniu pieniędzy okazało się, że padli ofiarą oszusta, który do mieszkania nie miał żadnych praw. Policja opublikowała jego portret pamięciowy.

Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu w Gdańsku Wrzeszczu. Na podstawie informacji od pokrzywdzonych sporządzony został portret pamięciowy oszusta.

– Sprawca w kwietniu tego roku na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości, a następnie posługując się podrobonym dowodem osobistym, podszył się pod inną osobę i sprzedał mieszkanie, wprowadzając pokrzywdzonych w błąd co do swojej tożsamości oraz posiadania prawa własności tego lokalu, a co za tym idzie możliwości wywiązania się z zawartej umowy sprzedaży – poinformowała asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zakup mieszkania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu. Niektórzy poświęcają na ten cel oszczędności całego życia lub zaciągają olbrzymie kredyty. Czasami jednak mieszkaniowa transakcja okazuje się olbrzymią pułapką. Taki scenariusz miał miejsce w Gdańsku, gdzie kupcy za wymarzoną nieruchomość zapłacili pół miliona złotych. Po wpłaceniu pieniędzy okazało się, że padli ofiarą oszusta, który do mieszkania nie miał żadnych praw.

Policja opublikowała portret pamięciowy oszusta.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*