Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał o spółce Srebrna

oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński w swoim oświadczeniu za rok 2018 poinformował między innymi, co było powodem zaciągnięcia przez niego pożyczki. Odniósł się również do Srebrnej, tłumacząc, jakie dokładniej pełnił funkcje w spółce.

Jarosław Kaczyński złożył swoje oświadczenie majątkowe, w którym zawarł fakty dotyczące kilku istotnych kwestii. Z informacji, jakie tam możemy przeczytać wynika, ile prezes PiS obecnie posiada oszczędności oraz ile udało mu się zarobić w ubiegłym roku. Co więcej, w swoim oświadczeniu Kaczyński odniósł się również do Srebrnej. Wspominanej spółce poświęcił nieco dłuższą wypowiedź.

Oficjalne oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego

Z oświadczenia prezesa PiS możemy dowiedzieć się, że jego oszczędności wynoszą około 63 tysiące, a w roku 2018 jako poseł zarobił aż 110 tysięcy złotych. Dodatkowo, 30 tysięcy złotych diety parlamentarnej, a także 79 tysięcy złotych emerytury. Z jego oświadczenia wynika również, że jest on współwłaścicielem posiadłości o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, której wartość wynosi około 1,5 miliona złotych.

Co więcej, Kaczyński jest również zobowiązany do spłacenia pozostałości swojej pożyczki zaczerpniętej w SKOK-u, co wynosi 118 tysięcy. Prezes Prawa I sprawiedliwości wyjawił w swoim oświadczeniu, że powodem zasięgnięcia kredytu, był zły stan zdrowia jego matki. Kobieta ponoć poważnie zachorowała, a jej leczenie było niezwykle kosztowne.

Jarosław Kaczyński o Srebrnej

W swoim oświadczeniu Kaczyński odniósł się również do spółki Srebrna, tłumacząc między innymi, jaką dokładnie pełnił w niej funkcję. 

– Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji „Instytut Lecha Kaczyńskiego” oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane – napisał prezes PiS.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*