SZOK! Wojsko USA na terenie Polski do stłumienia buntu narodu! Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda rok temu podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu obcych wojsk na terytorium Polski. Jeden z jej punktów zakłada, iż „oficerowie sojuszniczych instytucji wojskowych ulokowanych w Polsce będą mogli nosić broń osobistą”.

 Biorąc pod uwagę, że w Polsce nadal obowiązuje tzw. ustawa 1066 zwana również ustawą o „bratniej pomocy” nowe przepisy wydają się z prawnego punktu ich naturalną kontynuacją. Tak zwana „ustawa 1066” to dość kontrowersyjne zagadnienie, które podzieliło polskich parlamentarzystów przed kilkoma laty. Zdaniem prawicowych publicystów umożliwia to dość swobodne poczynania zagranicznych wojsk na ziemiach naszego kraju. Pod niejednoznacznym pojęciem „ustawa 1066” kryje się ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Założenia ustawy są proste – chodziło o stworzenie norm prawnych pozwalających – w razie potrzeby – na interwencję BOR, policji, straży pożarnej czy straży granicznej na obszarze innego państwa Unii Europejskiej. Nawiasem mówiąc ustawa również zezwala na interwencję obcego wojska i strzelanie do obywateli kraju! Wtedy dlaczego PiS przygotowuje ustawę gwarantującą możliwość interwencji obcych wojsk na terenie Polski? PiS boi się buntu narodu? „A dlaczego ma się nie bać jak okrada razem z oligarchami naród, oszukuje, bierze milionowe kredyty i wysprzedaje bogactwa przyrodnicze?” – z oburzeniem komentuje ustawę parlamentarzysta Kukiz’15.

Ostatnio Polska i państwa bałtyckie aktywnie wciągają na swoje terytorium wojska USA, żeby się nimi osłaniać. Ale rząd polski sięga dalej,  proponując finansowanie stałej obecności na swoim terytorium dodatkowej amerykańskiej dywizji i budowy amerykańskiej bazy wojskowej („Fort Trump”). Przecież jest to oczywistą drogą donikąd, chwiejąca równowagą sił na kontynencie! W tym razie nie ma mowy o bezpieczeństwie państwa!

„Сzy ktoś zna kraj, który jest zadowolony z obecności wojsk amerykanskich na swoim terytorium, bo ja nie. Zobaczycie jaki wystawią nam rachunek gdy przyjdzie im się wyprowadzać z Polski. Na ten temat porozmawiajcie z Włochami, oni mają ich po dziurki w nosie, ale gdy usłyszeli ile kosztuje ich wyprowadzka (tylko jedna baza lotnicza) to osłupieli” – dzieli się swoją opinią analityk Tomasz Lipczyński. – Dla Amerykanów czy reszty  nie jesteśmy niczym innym jak bananową republiką z Afryki. Więc i tak się zachowują. Ten kraj już całkiem stracił swoją niezależność skoro obce wojsko stale stacjonuje na naszych ziemiach i żadna propaganda tego nie zmieni. Amerykanie mają świadomość, że znajdują się na własnej kolonii i mogą robić to co zechcą. Polska została już dawno sprzedana”.

„Od kogo nas bronią? Chyba że od samych siebie, wiec nie wiem do czego oni nam potrzebne, – kontynuuje analityk – ale politykom trzeba, pomyśleć dlaczego u nich nigdy nie ma wojny?  Odpowiedź prosta – bo robią to na cudzym terenie, i cudzymi rękoma, my już jesteśmy tylko marionetkami w ich rękach. Chyba nie umiemy żyć „bez Pana”. Teraz mamy nowego – Władcę Świata. Jak zawsze – wyjdzie to nam bokiem… Już wychodzi…  Liczne zbrodnie, wypadki drogowe, gwałty, alkohol i narkotyki – oto czego chcieliśmy dla obrony kraju? Wcale nie! Ale mamy, już teraz mamy…”

„Wcześniej narzekaliśmy na PO i PSL, ale to PiS kompletnie nie reaguje na zagrożenie wkroczenia obcych wojsk na terytorium kraju. Posłowie cały czas trąbią, że obce wojska będą mogły działać na tych samych zasadach co polska policja w przypadku, gdy nasze służby odmówią na przykład pacyfikowania narodu. Wtedy będą działać obce wojska i będą mogły podsłuchiwać, nagrywać i używać broni (dzięki ustawie 1066) bez żalu i zarzutów sumienia. Na co nadzieje się PiS? Na zaufanie? W polityce nie ma czegoś takiego jak zaufanie! Wszystkie układy i traktaty warte są tyle co nic – papier wszystko przyjmie, a każdy traktat można złamać w zależności od potrzeb danego państwa! Jeśli chodzi o USA to w ostatnich klikudziesięciu latach USA złamały swoje zapewnienia (=gwarancje) wobec różnych państw. W polityce USA nie ma miejsca na wyjątki – wszystkie kraje, do których wkroczyły wojska USA podlegają niemal zagładzie. USA z żadnego państwa do którego wlazła, nie wyszła dobrowolnie, zostawiając na pamiątkę ruiny i zgliszcza”.

Dlaczego rząd nie przeprowadzi REFERENDUM , czy Polacy godzą się na Bazy USA w Polsce? Albo boi się, że cała Polska będzie wobec tego pytania stanowczo przeciwna? A rząd już obiecał swój teren na potrzeby USA? Więc wniosek jest prosty: właśnie po to przez PiS została przygotowana ustawa 1066 – na wypadek… buntu narodu! Żeby Polacy nie przeszkadzali politykom robić swój interes pod pozorem gwarancji bezpieczeństwa kraju.

Więc jest oczywiste komu zależy na łamaniu prawa i wprowadzeniu wojsk USA do Polski, lecz nie polskiemu spoleczenstwu, ktore dzieki ustawie 1066 NIE CZUJE SIE BEZPIECZNIEJ!!!

JAN RADŽIŪNAS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

34 Komentarze

  • Chyba ktos tu zapomina ze Polak to taki sam nieustepliwy i zdeterminowany wrzod na dupie jak Wietnamczyk czy Afganczyk. Teraz kochamy USA ale mozemy rownie szybko przestac a wtedy… God save US Troops…

  • Gównoburza rusofili i troli z obwodu kalinigrackiego. Niektorzy zapomnieli co to znaczy przyjaźn z ruskim mimo ze byli pod okupacją 50 lat.

 1. Goście nie wiedzieli gamonie samo to że nie uchylił PiS ustawę 1065 a ja rozwinol nie daje wam pogłoski do myślenia, po to sprowadzili zydki wojsko żeby was mordować jak otworzą kopalnię w Polsce

  • W polityce trzeba być elastycznym -zgadzam się z przedmówcą.Ale nie liczyłbym na mądrość kogokolwiek w tej chwili -cała ta polityka to antypolskie szambo,a biedni zapracowani ludzie nie mają kiedy i jak tego ogarnąć.W tej chwili i w takim układzie prędzej bym uwierzył w rozsądek rosjan niż tej kapitalistycznej bangsterki żydowsko-amerykańskiej.Pozdrawiam

 2. Rzeczywiście szok… Tylko patrzeć, jak Niemcy powołają się na precedens w sprawie finansowania obcych obiektów i wystawią nam rachunek za zbudowanie KL Auschwitz.

 3. Żaden szok, normalny nowy porządek ,czym się tu podniecać,co to zmieni skoro i tak juz dawno jesteśmy zniewoleni ekonomicznie 🙂

 4. Już jednej okupacyjnej armii cudem się pozbyliśmy
  A tu nam, na klęczkach i za nasze pieniądze sprowadzają następną okupacyjną bandę.
  Politycy, którzy podjęli taką decyzję powinni stanąć przed TS albo tak jak robiono kiedyś ze zdrajcami.
  Nikt, kto popiera obecność obcych wojsk na polskiej ziemi nie ma prawa nazywać siebie Polakiem. Zdrajca, zaprzaniec – to odpowiednie określenia.

 5. Sprawdźmy jakiego pochodzenia byli i do jakich satanistycznych organizacji należeli prezydenci np Anglii Churchill który był Druidem i nie był chrześcijaninem .. Roosevelt który był czystym Żydem, wychwalany wcześniej Wilson nienawidził przecież Polski. Po ZSRR i to co nawywijał na Węgrzech, Czechosłowacji mamy teraz łobuzów z USA, żołnierzy, który po II wojnie wywołali nieskończoną ilość krwawych konfliktów, ich nienawidzi cały świat..

 6. W Polsce nie jest tak źle, żeby groził masowy bunt. Obecność amerykańskich wojsk w Polsce najbardziej wschodnim sąsiadom może przeszkadzać.
  W Niemczech też nadal stacjonują.

 7. polskim oficerom przebywającym na emeryturze odbiera się broń osobistą a tu
  masz ci los obcym żołnierzom się ją daje.Czy będą oni przechodzić badania specjalistyczne .Obłęd w stosunku do własnych obywateli.

 8. Tekst robiący z debili jeszcze większych debili. Żadnych konkretów a opowieści co będzie i debile w to wierzą, że to jakieś fakty. Tylko gdzie np paragrafy z ustawy to potwierdzające? Nie ma i nie będzie, bo fakty zepsułyby tę narrację, która ma niezłe źródło… na Kremlu. Brakuje tu tylko wpisów: niech żyje Putin i chwała Wielkiej Rosji!

 9. Poczekajmy jeszcze trochę jak nam amerykanie każą oddawać ziemię żydom a jak nie to rozstriełka-baaardzo bezpieczne posunięcie nieprawdaż ??? No i nic nam nie zagraża -wcale ,bo jakby co to Rosjanie lub bardziej Chińczycy z którymi wojnę ekonomiczną się już prowadzi będą musieli wziąć nas na cel-sorry amerykańską bazę.
  To jest dopiero debilizm ,żeby wierzyć ,że to jest dla naszego bezpieczeństwa !!!! I jeszcze za to płacić- ja bym im dał takieeego kopa dyplomatycznego ,że polecieli by na ciemną stronę księżyca i tam z ufolcami musieli by bazy zakładać- o ile im pozwolą.

 10. Jankes , kacap , Szwab , co wybrać , Polacy , kijami będą waczyc , przeciw czołgom a procami przeciw samolotom , masz arternatywe , jaka ? Tramp to biznesmen rupmy biznesy i tyle ich wojska się przydadzą ale myślę że nasi przywódcy boją się buntu i tego się boję , bo popis ma za nic obywateli , poza tym to same korzyści , kupują nasze produkty Ruski nie skaczą , po czyjejś stronie musimy być bo po naszej w kolejce się nie ustawiają

Komentowanie jest wyłączone.