Kwaśniewski zrównał z ziemią Morawieckiego i Szydło. Powiedział, co sądzi o ich „europejskości”

Aleksander Kwaśniewski nigdy nie pałał sympatią do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jego stosunek wyraźnie widać podczas wywiadów, w których były prezydent komentuje aktualne wydarzenia w polityce. Nie inaczej było na antenie TOK FM. Kwaśniewski powiedział kilka gorzkich słów pod adresem Mateusza Morawieckiego i jego poprzedniczki Beaty Szydło.

W długi weekend majowy Aleksander Kwaśniewski był gościem Karoliny Lewickiej w radiu TOK FM. Były prezydent mówił m.in. o 15 latach obecności Polski w Unii Europejskiej.

– Dla nas największym zagrożeniem jest polityka PiS, czyli marginalizowanie Polski, sprowadzenie Polski do roli kraju, który tylko korzysta ze środków, a nie buduje wspólnoty europejskiej, która powinna być naszą wspólną przestrzenią, nadzieją – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent został poproszony przez prowadzącą o odniesienie się do ostatnich słów premiera, który stwierdził, że Polska pod rządami PiS nie tylko podkreśla miłość do Unii, ale także „walczy o swoje, o lepszą UE”. Odpowiedź Kwaśniewskiego z pewnością nie spodoba się na Nowogrodzkiej.

– Nie jestem nawet w stanie komentować wypowiedzi premiera Morawieckiego, który tak często mija się z prawdą, że można to uznać za patologię, za patologiczną skłonność do kłamania. Kiedy widzę ten nastrój proeuropejski PiS-u to mam dziwne wrażenie, że to jest gra obliczona na wybory. Proszę pamiętać, że jedną z pierwszych decyzji premier Szydło było zlikwidowanie flag europejskich – mówił.

Kwaśniewski znany jest z tego, że nie jest z PiS-em za pan brat. Przypomnijmy, że niedawno zasłynął mocną krytyką ostatnich dodatków socjalnych wprowadzonych przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Mowa o 500+ na pierwsze dziecko i trzynastej emeryturze, które nazwał wprost „korupcją polityczną”.

TOK FM

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

    • STARY MOŻE I TAK ,ALE TY TEŻ JESTEŚ STARA , ALBO BĘDZIESZ STARA. KOMUNISTA NO CÓŻ , W SEJMIE TEŻ MAMY KOMUNISTÓW .WSZYSCY CI GRUBO PO 60 ROKU ŻYCIA TO WSZYSCY CI KTÓRZY ZA KOMUNY SIĘ WYKSZTAŁCILI WIĘKSZA CZĘŚĆ Z NICH NALEŻAŁA DO PARTII PZPR , PO TO BY KORZYSTAĆ Z PROFITÓW . A DZIŚ SĄ JAK CHORĄGIEWKI TAM GDZIE MOŻNA COŚ ZYSKAĆ PRZENOSZĄ SIĘ Z PARTII DO PARTII .PISZESZ O BEZROBOCIU NO PEWNIE ONO JEST DUŻO MNIEJSZE BO W POLSCE JEST TAK DOBRZE ŻE PRAWIE CAŁA MŁODZIEŻ WYEMIGROWAŁA ZAGRANICĘ ,PRZECIEŻ TRZEBA PODNIEŚĆ BEZROBOCIE . A TAK NA MARGINESIE PROPONUJE MNIEJ ZŁOŚLIWOŚCI ,I KULTURY W WYPOWIEDZI. /SZANUJ BLIŻNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*