Amerykanie bezczelnie plują na Polaków! USA rozprawią się z chronionymi lasami w Polsce

USA rozprawią się z chronionymi lasami w Polsce

Wycinka drzew pod powiększenie bazy wojskowej, w której stacjonują wojska USA, trwa w Powidzu od ubiegłego roku. Kosztem wartościowego przyrodniczo lasu, mają powstać m. in. hangary i magazyn amunicji. Do końca tego roku wycince może ulec ponad 100 hektarów lasu. Także na chronionym obszarze Natura 2000.

Wojska amerykańskie w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu stacjonują od 2017 roku. Baza staje się „za ciasna”, więc od ubiegłego roku trwa wycinka drzew wokół niej. Prace prowadzi i zleca armia USA, ale lasy zostają pod kontrolą polskiego wojska. Wycinki obawiają się mieszkańcy, samorządowcy i Paulina Hennig-Kloska, posłanka .Nowoczesnej.

– Lasy Państwowe oddały do dyspozycji resortu obrony narodowej łącznie 400 ha lasu. To najcenniejsze elementy pojezierza gnieźnieńskiego – obszar Natura 2000 oraz Powidzkiego Parku Krajobrazowego– wskazuje posłanka.

Z jej informacji wynika, że w ubiegłym roku wycięte zostały łącznie 32 ha drzew. Do 8 ha na obszarze Natura 2000 i kolejne tyle – na terenie parku. Do jesieni tego roku wycięte może zostać łącznie kolejne 112 hektarów. – Na tym obszarze znajdują się cenne gatunki drzew, bogata fauna i flora – dodaje Hennig-Kloska.

Wycinki obawiają się także mieszkańcy i wójt gminy Powidz, Jakub Gwit.

GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. MAMY TO W NOSIE ,NIECH NAS PILNUJĄ MOGĄ SOBIE SZEMRAĆ I TAK NIC IM Z TEGO NIE PORZYJDZIE.POLSKA ZROBI CO MA ZROBIĆ.TAKI JEST PIS PANOWIE AMERYKANIE.

  2. Co to za redaktorzyna pisze ten bzdurny tytuł. Co to Amerykanie wjechali bez pozwolenia i tworzą swoją enklawę w naszym kraju. Toż to agresja. Trzeba wypowiedzieć wojnę i wygonić z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*