Internet ŚMIEJE SIĘ! Duda faworytem w „12 bzdurach roku”. Jedną już wygrał

Duda w „12 bzdurach roku”

Andrzej Duda bezustannie znajduje się na celowniku mediów i każda jego wypowiedź jest szeroko komentowana w przestrzeni publicznej. Zdarza się tak, że wypowiedzi prezydenta znajdują się w plebiscytach i rankingach, które nie cieszą się dobrą sławą. Jakie wypowiedzi zwróciły jego uwagę dziennikarzy tym razem? Andrzej Duda wygrał plebiscyt ogłoszony przez portal „Nauka o klimacie” na „klimatyczną bzdurę roku 2018”. Podczas przemówienia na otwarciu szczytu klimatycznego w Katowicach prezydent RP stwierdził, że węgiel nie ma negatywnego wpływu na klimat i Polska z pewnością nie zdecyduje się na zamykanie kopalni. Portal OKO.press zainspirował się wygraną prezydenta w rankingu i postanowił zgłosić 12 innych wypowiedzi do ewentualnych plebiscytów na bzdury w rozmaitych kategoriach. W jakich dziedzinach – według opinii redakcji serwisu – Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem?

Andrzej Duda faworytem na bzdurę roku aż w 12 kategoriach. Portal OKO.press ogłasza swoje nominacje Andrzej Duda został nominowany na bzdurę roku przez portal OKO.press aż w 12 kategoriach. Oto dziedziny, których dotyczą nominacje:

 1. Bzdura ustrojowa Portal zgłosił wypowiedź, z której wynika, że prezydent RP błędnie rozumie istotę demokracji i zapomina, że jej fundamentem nie jest wola polityczna rządzących lecz przestrzeganie demokratycznych fundamentów, na czele których znajduje się zasada praworządności.
 2. Bzdura historyczna o żołnierzach wyklętych W czasie pogrzebu ofiar represji stalinowskich, który odbył się w sierpniu 2016 Andrzej Duda połączył promowanie „żołnierzy wyklętych” z oskarżeniem III RP i jej władz o to, że wymazywały one pamięć o tej grupie walczących.
 3. Bzdura o żarówkach czyli Unia Europejska zabiera suwerenność W jednej ze swoich wypowiedzi Andrzej Duda wywnioskował, że Unia Europejska zabiera ludziom suwerenność, skoro w sklepach dostępne są wyłącznie żarówki energooszczędne.
 4. Bzdura o uchodźcach – przyjmowanie imigrantów jako zniewolenie Prezydent stwierdził, że Polska nie reprezentuje postawy antyimigranckiej. Władzom zależy na tym, aby nie zniewalać ludzi, którzy po prostu nie chcą mieszkać w Polsce.
 5. Bzdura o siłach nadprzyrodzonych Portal zarzuca Andrzejowi Dudzie, że deprecjonuje rolę wojska, które 15 sierpnia 1920 roku zwyciężyło w starciu polsko-bolszewickim. Jego zdaniem wydarzenie to miało element cudu, za który odpowiedzialna była Matka Boska.
 6. Bzdura martyrologiczna czyli Lubin 1982 zamiast Gdańska 1980 Andrzej Duda nie obchodził 37. rocznicy sierpnia 1980 w Gdańsku lecz w Lubinie na Dolnym Śląsku. Prezydent dał w ten sposób wyraz polityce historycznej PiS, która pomniejsza rolę Porozumień Sierpniowych, a kładzie nacisk na walkę z komunizmem.
 7. Bzdura o ekshumacji Według prezydenta Andrzeja Dudy ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej była wyrazem szacunku dla rodzin.
 8. Bzdura antykobieca o przemocy w rodzinie Andrzej Duda stwierdził, że nie trzeba podpisywać dodatkowej regulacji dotyczących przemocy domowej. Tym samym zlekceważył poważny problem społeczny, jakim niewątpliwie jest przemoc wobec kobiet i dzieci.
 9. Bzdura o Trybunale Konstytucyjnym Z wypowiedzi prezydenta RP wynika, że Trybunał Konstytucyjny musi słuchać każdej ustawy. Tym samym praworządność została postawiona na głowie, a prezydent Andrzej Duda w znaczącym stopniu przyczynił się do demontażu jednej z najważniejszych instytucji w kraju.
 10. Bzdura amerykańska Z wypowiedzi prezydenta wynikało, że były prezydent USA rozumie i wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Nieporozumienie było wynikiem błędnego rozumienia słów wypowiedzianych przez amerykańskiego polityka
 11. Bzdura o mediach niezłomnych Andrzej Duda mówiąc o doniosłej roli mediów wychwala w rzeczywistości sam siebie. Tytuły, które przytacza mają ewidentnie charakter prorządowy.
 12. Bzdury o samym sobie Prezydent RP stwierdził, że jest człowiekiem niezłomnym, który ciągle się uczy i jest apolityczny. Portal OKOpress przytacza wypowiedzi, które zdecydowanie temu przeczą.

Andrzej Duda faworytem w innych plebiscytach?

Plebiscyty wymienione przez portal OKO.press nie odbyły się w rzeczywistości. Portal podkreśla, że ma ją one charakter przypuszczalny. Jednak redaktorzy pokusili się o wyłonienie kategorii, w których prezydent RP również byłby zdecydowanym faworytem. W razie ogłoszenia takich rankingów, najlepsze wypowiedzi Andrzeja Dudy są już gotowe.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*