Andruszkiewicz: USA nie będą nas bronić w razie konfliktu

USA nie będą nas bronić

– Jakie wojska mają w Polsce stacjonować? Niedawno wyzbyliśmy się wojsk sowieckich i ja odpowiadam: żadne wojska, ponieważ żadne wojska nas nie obronią – mówił w marcu 2015 roku Adam Andruszkiewicz, dzisiejszy wiceminister cyfryzacji. Dwa miesiące później stwierdzał, że słaba Rosja nie leży w interesie Stanów Zjednoczonych.

– Polska ma być wielka własnymi siłami, bo stać ją na to – mówił Andruszkiewicz na marszu Żołnierzy Wyklętych w Białymstoku przed niemal czterema laty. – To nie będzie tak, że teraz Platforma Obywatelska mówi, że może będziemy gościć wojsko niemieckie w Polsce, ono nam zapewni ochronę. Druga partia mówi: „nie, ja wolę wojsko amerykańskie”. Szanowni państwo, to się nie odbywa za darmo. Jeżeli kiedykolwiek przyjmiemy kuratelę obcego mocarstwa, całkowitą, to miejmy świadomość, że będziemy bezradni w polityce zagranicznej – stwierdzał, przemawiając w marcu 2015 roku.

„Nie bądźcie omamieni tym, że Stany Zjednoczone będą nas bronić. NIE BĘDĄ”

Dwa miesiące później wygłosił podobne przemówienie. – Patrzcie, co się dzieje teraz na świecie. Nie bądźcie omamieni tym, że Stany Zjednoczone będą nas bronić w razie konfliktu. Nie będą. A wiecie dlaczego? To nie jest miejsce na wykłady geopolityczne, ale miejcie świadomość, że dla Stanów Zjednoczonych nie opłaca się to, aby Rosja była słaba. W czwartek Andruszkiewicz – nowy wiceminister cyfryzacji w polskim rządzie – dystansował się od swoich słów, w rozmowie z reporterem TVN24 stwierdzając, że takich kwestii na pewno nie wygłaszał „jako poseł”.

 

TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. USA nie budują sobie bazy na terenie Polski po to by nas bronić. Baz jest im potrzebna by wywierać nacisk na Rosję. W razie zagrożenia zostawia nam na asfalcie ślad palonych opon. I smród…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*