Błaszczak został wryty w ziemię. O tym liście mówi dziś każdy

Błaszczak

Emerytowany oficer Wojska Polskiego, Dionizy Sołobodowski postanowił napisać list otwarty do Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Mężczyzna zadał w nim politykowi kilka pytań, które podbijają serca internautów. Brawo za list. Czekam na reakcję. – napisała w odpowiedzi jedna z internautek.

Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych.

Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej.

Służyłem jednej Ojczyźnie:

POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było.

Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) – inż. Lucjanowi Błaszczakowi.

Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął.

Pytania:

Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??

Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??

Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??

Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”.

Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku??

Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej” (czyli PODLEGŁEJ NATO, a właściwie USrAelowi)? No to jakiej OJCZYŹNIE służył Pana Ojciec??

Czy zamierza Pan zwrócic pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łozyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołe średnia oraz studia??

Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej???

Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra ON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie…

Dionizy Sołobodowski

Pułkownik WP w rezerwie

Warszawa 21.11.2018 r. – zakończył.

NETINFO24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

 1. Służyłem w LWP 16 lat. Trochę poznałem trepów. W tym paru inteligentnych. Niestety autora listu zaliczyłbym do tych pozostałych. Jeżeli jeszcze początek tego listu trzyma się kupy, to końcówka to typowe kodziarskie gówno.

  • Ciekawe co o Szanownym napisaliby współpracownicy, owe trepy. Do której z grup przypisali by Pana. Jest taka grupa która zebrania POP zamieniła na służenie do mszy. Autor listu zadał dobre pytania na które powinna odpowiedzieć nasza rządowa „wierchuszka” i nie tylko.

 2. Nic a nic ten list do mnie nie przemawia, ponieważ nie ma osób które w tamtej ojczyźnie nie chodziły do szkoły, nie korzystały z przedszkola itd.nie ważne kim Oni byli.
  Głupie pytanie czy pan zwróci pieniążki to dlaczego Wszyscy mają nie zwrócić pieniędze? itd. itd.
  Przecież Ustawa nie zabiera pieniędzy dzieciom UBwateli tylko IM samym.
  Nie rozumiem dlaczego akurat Błaszczak ma odpowiedzieć osobiście.
  Kij ma dwa końce panie Generale.
  Teraz proszę Sobie wyobrazić tych ludzi którzy też byli i są bardzo potrzebni np. panie salowe, sprzątaczki , budiwlanicy i wie pan jaką Oni mają emerturę tyle co kot napłakał a Oni autętycznie ją ciężko wypracowali A nie byczyli się jak większość za biurkiem.
  Nie dość że pensja wysoko to właśnie naprawdę rzygać się chce jak Ci UBywatele lepsi pobierali emerytury.
  I uważam że ten list jak na oficera jest bardzo żałosny.

  • Szanowny Roman, pytanie było nie do wszystkich, tylko do p.Błaszczaka który opluwa byłą epokę i ludzi w niej żyjących.

Komentowanie jest wyłączone.