Schetyna ostrzega PiS. Kaczyński musi się z tym liczyć

Szef Platformy Obywatelskiej nie ma złudzeń. Zdaniem Grzegorza Schetyny powinna zostać powołana komisja śledcza, która zajmie się rozwiązaniem afery KNF. W innym wypadku, jak sądzi Schetyna, albo PiS przegra wybory w przyszłym roku albo dojdzie do przyspieszonych wyborów.

We wtorek PO złożył w Sejmie projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej do wyjaśnienia afery KNF, czyli „komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych wobec Getin Noble Bank S.A. oraz Idea Bank S.A. w latach 2016-2018″”. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek przyznała, że PO nie ma co liczyć na poparcie pomysłu. Zapytany o to lider Platformy, Grzegorz Schetyna ocenił, że powołanie komisji to jedyne, honorowe rozwiązanie w tej sytuacji: – Ta sprawa jest nie do zatrzymania i musi znaleźć swój dalszy ciąg. Komisja śledcza to jest honorowe wyjście, żeby pokazać dobrą wolę, skutki, przyczyny, taką fotografię rzeczywistości tej afery.

I dodał, że w przeciwnym razie PiS musi wiedzieć, że sprawa będzie wracać, a pytania będą się mnożyć: -Jeżeli nie chcą tego robić, muszą się liczyć z tym, że ta sprawa będzie ciągle wracać, będzie przynosić następne pytania, pokazywać rodzinne powiązania, to wszystko, co jest PiS-owską patologią od trzech lat. Co więcej zdaniem Grzegorza Schetyny, jeżeli szef PiS Jarosław Kaczyński nie zechce powołania komisji, to wtedy nie wykluczone, że Prawo i Sprawiedliwość może przegrać przyszłoroczne wybory do parlamentu. Ewentualnie, jak przewiduje Schetyna, może dojść do przyspieszonych wyborów, a te mogą nie pójść po myśli PiS: – Skala tej afery będzie rosła, a to może się skończyć tylko  albo przegranymi wyborami za rok, albo przyspieszonymi, które być może będą miały w intencji Kaczyńskiego próbować ocalić PiS.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*