Ojciec Rydzyk ma zadziwiającą prośbę do Polaków! Wydał specjalny komunikat

Ojciec Rydzyk

Tadeusz Rydzyk już niedługo obchodził będzie 27-lecie swojego największego sukcesu – Radia Maryja. Z tej okazji postanowił rozdawać pewną ważną publikację, a także wydać w tej sprawie specjalny komunikat. Jego treść może być nieco zaskakująca. Tadeusz Rydzyk co roku wyprawia huczne obchody z okazji rocznicy powstania Radia Maryja. Co roku na uroczystościach pojawiają się również czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Do Torunia w tej sprawie jeździł już między innymi sam prezydent Andrzej Duda, a także posłowie i ministrowie z PiS.

Tadeusz Rydzyk rozdaje coś za darmo

Najbardziej znany zakonnik w Polsce postanowił przygotować specjalne prezenty dla osób, które przybędą na urodziny Radia Maryja. Będzie to książka autorstwa Mariana Pirożyńskiego, innego redemptorysty. W normalnych warunkach publikacja ta sprzedawana jest w cenie 29,99 zł, jednak z tej wyjątkowej okazji ojciec Rydzyk postanowił wykazać się gestem i rozdawać ją zupełnie za darmo. Jak sam podkreśla, jest to jego współczesna forma ewangelizacji. Trafić ma ona głównie do dzieci oraz młodzieży.

Tegoroczne obchody narodzin Radia Maryja odbyć mają się w ogromnej hali przy ulicy Bema w Toruniu. To już kolejny raz, kiedy to właśnie tam przeprowadzane będą uroczystości tego religijnego radia. Odchody odbędą się już niedługo – w sobotę 1 grudnia. Przewidywany plan zdarzenia to powitanie o godzinie 12:00, następnie wspólne odmówienie różańca oraz występy. O godzinie 15:30 odprawiona ma zostać Msza Święta.

Tadeusz Rydzyk w specjalnym komunikacie po raz kolejny prosi o pieniądze

Najsłynniejszy redemptorysta w Polsce zaprosił wiernych do wspólnego świętowania, jednak skorzystał przy tym z okazji i wystosował do nich specjalną prośbę. Prosi o kolejne wsparcie finansowe, tym razem pod postacią 1% podatku. Przekonuje, że zebrane pieniądze mają pomóc w dalszym druku książek oraz przekazywaniu jej do osób szczególnie potrzebujących.

– Zapraszamy na świętowanie rocznicy 1 grudnia i do wzięcia tylu książek, ile na pewno rozprowadzicie wśród młodzieży. Książki otrzymają Państwo bezpłatnie, gdyż są wydrukowane właśnie z tego 1 % podatku dochodowego, który Państwo przekazaliście. Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają – napisał w zaproszeniu. Internauci nie zostawili na duchownym suchej nitki. Twierdzą, że ma on tyle pieniędzy, że spokojnie mógłby ufundować książkę z własnej kieszeni, a 1% podatku zostawić dla innych, bardziej potrzebujących osób. – Grube miliony wyciągnął od państwa, to teraz jeszcze sięga do kieszeni społeczeństwa? Wstyd i hańba. Ten 1% podatku powinien być przekazywany chorym dzieciom bądź zwierzętom w schronisku, a nie „biednemu” Rydzykowi. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na kretyński pomysł przekazania mu swoich pieniędzy – wyraził swoją opinię jeden z internautów.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*